Jak se k sobě hodí Lev a Štír

Lev
Lev
Lev
23.07 - 22.08
Ohnivé znamení, jehož zrozenci jsou opravdovými lvy salonu. Co se o nich ale dá říct, jaké jsou jejich silné a slabé stránky, co Lva charakterizuje a jaké vlastnosti obvykle mívá?
Štír
Štír
Štír
23.10 - 22.11
Pravděpodobně neexistuje tak rozdvojené znamení jako je Štír. Na venek chladní, tišší, neprůbojní a a poddajní, ale uvnitř vřou emoce a touhy. A co dalšího ještě toto znamení definuje?

Lev a Štír - Partnerský horoskop

Lev nutně potřebuje ve vztahu vnímat obdiv. A to obdiv vlastní osoby, aby bylo jasno. Štír oproti tomu vyžaduje respekt. Jak to půjde dohromady?

Otevřenost?

Největší rozpor asi nastane v tom, že lev působí jako velmi otevřené a přímočaré znamení. Zdánlivě nemá problém mluvit o ničem. Partnerovi ochotně řekne o sobě první poslední. Ale není tomu tak úplně. Lev si totiž ve vší své otevřenosti nechává uvnitř sebe jakýsi malý prostor, komůrku, kam nikoho nepustí. A to ani štíra, který touží po tom kontrolovat. Chce mít všechno pod palcem, ideálně vědět o každém partnerově hnutí a o všech jeho pocitech. A ke lvovi se najednou nějak nemůže dostat. Ten mu ukáže zdánlivě všechno, a přitom si část žárlivě střeží a nepustí ho tam.

Kontrola

S kontrolou souvisí i to, že se vůdčí lev štírovi v tomto odmítne podřídit. Chce si uchovat svůj majestát a nezávislost, a tak schválně ještě víc dělá naprosto náhodné věci, i kterých štírovi nic neřekne. A ten pak tiše zuří. Chce, aby s ním lev zejména vše ohledně financí nejdříve prodiskutoval. Pokud to ovšem řekne nešikovně a zní to až příliš jako nátlak, lev se sekne a odmítne. Naopak začne dělat ještě naschvály. A pokud se lev pokusí velet štírovi? Ten se naoko podřídí, ale jen co to jde, začne dobývat další půdu. Rozdíl mezi nimi je v tom, že zatímco lev je generál na koni a v přilbici s chocholem, štír je spíše jako šedá eminence. Touží kontrolovat, a přitom sám sebe nechávat ve stínu. A bojuje méně zjevnými, pomalejšími, ale o to účinnějšími metodami.

Konflikty

Lev je hodně upřímné znamení a nemá problém říct, co si o druhých myslí. A někdy to může trochu bolet. A štír tuhle bolest nebere dobře. Pokud je zraněn, neohradí se. Lev možná počítá s tím, že kdyby přešlápl, druhý se přece ozve. Jenže štír se neozve. Svou bolest si uzavře v sobě a hýčká ji. Když pak přijde vhodná příležitost, neváhá se pomstít. Lev to pak považuje za zradu, nechápe, co se stalo a štírovo jednání se mu zcela znechutí. Lev totiž bojuje až ve chvíli, kdy se cítí ohrožen. Kope a řve a jeho zbraně jsou poměrně zjevné. Největší nebezpečí ve výsledku je, když cholericky vybuchne a štír nestihne utíkat. Štír oproti tomu bojuje, když touží zvítězit, a to skrytými zbraněmi. Manipuluje, vydírá a zkrátka dělá vše pro to, aby vyhrál.

Řešení

Jak tohle všechno vyřešit? Především je důležité dbát na respekt k druhému. Lev má tendence dominovat nad druhým, ale zrovna štír se nenechá. Touží po tom být na stejné rovině. Pokud to dokážou být si rovnocenní, budou si skvěle rozumět. Lev potřebuje obdiv. Štír ho bude ochotně zasypávat pochvalnými výkřiky a pokud možno ještě zmanipuluje široké okolí, aby se přidalo. Štír po záři reflektorů netouží, je spíše v pozadí. Ale potřebuje, aby si jeho partner dobře uvědomoval cenu štíra a všechno, co pro něj dělá. Když mu to lev poskytne, bude si štír v klidu tahat za nitky v zákulisí a všichni budou spokojení.

Věrnost

Společným rysem těch dvou je také to, že jsou si hodně věrní. Jsou žárliví a ochranitelští. Když někoho vezmou za svého, vynaloží všechnu svou sílu a energii, aby ho chránili a nedovolili komukoliv, aby mu ublížil. Věrnost je pro ně nesmírně důležitá. Ve chvíli, kdy budou mít v tomto k druhému důvěru, je z půlky vyhráno.

Lev a štír jsou oba dva velmi věrní a pro druhého by udělali cokoliv. Zároveň je ale tady velké nebezpečí vážných konfliktů. Základem je u nich respekt k tomu druhému a rovnoprávnost ve vztahu. Zatímco lev chce být na slunci, v září reflektorů, štírovi vyhovuje role v pozadí. A tak se skvěle doplňují.

Podívejte se kdo se k sobě hodí

Charakteristiky znamení
Beran
Beran
21.03 - 20.04
Býk
Býk
21.04 - 20.05
Blíženci
Blíženci
21.05 - 21.06
Rak
Rak
22.06 - 22.07
Lev
Lev
23.07 - 22.08
Panna
Panna
23.08 - 21.09
Váhy
Váhy
22.09 - 22.10
Štír
Štír
23.10 - 22.11
Střelec
Střelec
23.11 - 21.12
Kozoroh
Kozoroh
22.12 - 20.01
Vodnář
Vodnář
21.01 - 19.02
Ryby
Ryby
20.02 - 20.03

Slyšeli jste nebo četli o nás

Žena.cz Týden.cz Dama.cz Femina.cz Flowee.cz Lidovky.cz iDnes.cz Frekvence Evropa2 Aktuálně.cz WomenZone.cz