Jak se k sobě hodí Lev a Střelec

Lev
Lev
Lev
23.07 - 22.08
Ohnivé znamení, jehož zrozenci jsou opravdovými lvy salonu. Co se o nich ale dá říct, jaké jsou jejich silné a slabé stránky, co Lva charakterizuje a jaké vlastnosti obvykle mívá?
Střelec
Střelec
Střelec
23.11 - 21.12
Jako u všech ohnivých znamení, i život se Střelcem je jedna velká, divoká jízda. Střelci, a to je pravděpodobně jejich určující a nejdůležitější charakteristika, zkrátka nesnášejí nudu a stereotyp. A proto jsou ochotní udělat téměř cokoliv, aby se tomu vyhnuli. A jaké další věci a vlastnosti Střelce charakterizují?

Lev a Střelec - Partnerský horoskop

Vždycky když se sejdou dvě ohnivá znamení, je to potom tanec plný energie a tvůrčí síly. Jak to klape lvu a střelci, když se potkají na poli lásky?

Svoboda

Základním pojmem, který střelce téměř definuje, je svoboda. Tito optimističtí snílci milují adrenalin, dobrodružství a především svobodu. A jakmile ta začne být jakýmkoliv způsobem narušována, vzniká problém. Střelec se snaží uletět. Je-li zlomen, stává se pak cynickým a skeptickým k čemukoliv. Právě střelcovu touhu po svobodě je třeba mít ve vztahu na zřeteli. Je ovšem důležité stanovit si hranice, střelec zase nesmí své „touhy po svobodě“ zneužívat a brát lva jen jako příležitostnou zastávku na cestě. Vyspělý střelec by si měl srovnat, zda se chce svázat s jedním partnerem nebo vést kočovný život a svého rozhodnutí se pak držet. Jinak může věrného a ochranitelského lva nesmírně zranit.

Společnost

Obě tato znamení jsou dost společenská a rádi si někam spolu vyrazí. Střelec je bavič, lidi ho milují pro jeho humor a občas dost nevybíravé vtipy. A lev zase ohromuje svým charisma. Oba mají také sklony k dobrodružným akcím a často mívají společné koníčky. Spojuje je i láska k cestování a přehršel úžasných nápadů, do kterých se sice se vší svou energií pustí, ale málokdy je dokončí. Ovšem občas má střelec zkrátka energie až příliš, zatímco lev se nachází ve spodní části svého proslulého ekg – v lenivé fázi. Tady je třeba dát si pozor na nevěru a žárlivost. Střelec je hodně naivní a neumí lhát. Spouští se jen málokdy. Lev je zase dosti žárlivý a rád si střeží to, co je jeho. V tomto je důležitá vzájemná důvěra. Střelec bude svému partnerovi věrný a ten se zase nebude pokoušet omezit jeho tak důležitou osobní svobodu. Střelec by se především neměl moc nudit. Když nemá podněty, bývá nesnesitelný. Na rozdíl od lva nedokáže efektivně odpočívat, bývá až workholický.

Fanklub

Střelec má jednu úžasnou vlastnost, a to je přizpůsobivost. To se při soužití se lvem hodí, protože jen tak dokáže pohotově plnit lví přání. A zejména to největší. Touhu po obdivu. Lev má tendence si ze všech svých nejbližších budovat jakousi skupinu obdivovatelů jeho vlastní osoby. A střelci to, na rozdíl od mnoha jiných, ani v nejmenším nevadí. Hezky svého partnera chválí, obdivuje a nechává ho vyhřívat se na paprscích pozornosti. Tedy dokud to nezačne narušovat jeho nezávislost. V tom případě pak vyrazí tvrdě do útoku a začne dobývat ztracené pozice zpátky. A domácnost se změní v urputný boj. Je zkrátka důležité umět hledat kompromisy. Lev nesmí střelce svazovat a toužit ho vlastnit, střelec si zase musí uvědomit, že svoboda neznamená absolutní chaos, kdy se na něj ten druhý nemůže v ničem spolehnout.

Upřímnost

Střelci někdy dříve střílí, než míří a rozhodně dřív mluví, než myslí. Opravdu se o nich dá říct ‚co na srdci, to na jazyku‘. A proto občas lva pořádně zraní a pošramotí jeho pýchu a ego, když řeknou něco nešikovného, co tak většinou ani nemyslí, jen to vyznělo zle. A tendencí opravit to většinou všechno jenom zhorší. Lev se musí obrnit trpělivostí. Protože snažit se zlobit na střelce, který nechápe, kde udělal chybu a zoufale se jí snažit napravit, jen aby se v tom namočil ještě více, skoro ani nejde.

Rodina

Rodina pro tyhle dva pravděpodobně nebude zas tak důležitá. Dá se předpokládat, že si budou chtít hodně užívat života, cestovat a poznávat nové věci, než se konečně rozhodnou usadit. Ani tak ale není ani jeden z nich zrovna hospodyňka. Hrozí, že péči o domácnost a finance dost zanedbají. Ideální je stanovit si pevný řád a toho se držet.

Soužití lva a střelce je hodně výbušné a plné energie. A s o to větším potenciálem.

Podívejte se kdo se k sobě hodí

Charakteristiky znamení
Beran
Beran
21.03 - 20.04
Býk
Býk
21.04 - 20.05
Blíženci
Blíženci
21.05 - 21.06
Rak
Rak
22.06 - 22.07
Lev
Lev
23.07 - 22.08
Panna
Panna
23.08 - 21.09
Váhy
Váhy
22.09 - 22.10
Štír
Štír
23.10 - 22.11
Střelec
Střelec
23.11 - 21.12
Kozoroh
Kozoroh
22.12 - 20.01
Vodnář
Vodnář
21.01 - 19.02
Ryby
Ryby
20.02 - 20.03

Slyšeli jste nebo četli o nás

Žena.cz Týden.cz Dama.cz Femina.cz Flowee.cz Lidovky.cz iDnes.cz Frekvence Evropa2 Aktuálně.cz WomenZone.cz