Jak se k sobě hodí Lev a Váhy

Lev
Lev
Lev
23.07 - 22.08
Ohnivé znamení, jehož zrozenci jsou opravdovými lvy salonu. Co se o nich ale dá říct, jaké jsou jejich silné a slabé stránky, co Lva charakterizuje a jaké vlastnosti obvykle mívá?
Váhy
Váhy
Váhy
22.09 - 22.10
Váhy bývají rozvážné, často vyvažují konflikty a zvažují pro a proti tak dlouho, až se vůbec nerozhodnou. Jaké vlastně jsou Váhy? Které vlastnosti je charakterizují?

Lev a Váhy - Partnerský horoskop

Harmonie a soulad, který tolik oceňuje váha a oproti tomu energie cholerického lva. Jak to jde dohromady?

Hádky

První problém, který u těchto dvou nastává, to jsou hádky. Lev je otevřený a přímý. Když má nějaký problém, také ho hned řekne a chce, aby se všechno vyřešilo rovnou a bez zbytečných odkladů. Málokdy lže a se lží také ani tak nějak nepočítá. Nepředpokládá ji. Raději řekne přesně, co si myslí, a to samé si vyslechne od druhého, než aby kolem sebe jen tak kroužili a užírali se pochybnostmi, co se vlastně děje. Váha to má přesně naopak. Touží po harmonii a klidu. A touží po něm tak moc, že se konfliktům vyhýbá a odmítá se jich účastnit. Její přístup je lvovi nesmírně vzdálen. Nechápe, proč se váha všem diskuzím vyhýbá, neustále tvrdí, že žádný problém není a při přímé konfrontaci se snaží vše zamluvit a co nejrychleji utéct. Čím víc na ni lev tlačí, tím víc je ona zoufalá. A lev podrážděný. Řešení? Váha se nutně musí naučit problémy řešit. Tím, že se bude snažit tvářit, že neexistují nic nevyřeší. Jen to odloží a tím ještě prohloubí. Je pro ni základní naučit se postavit k tomu čelem. A kdo jiný by ji to měl naučit než lev – odborník na konflikty a přímé vystupování.

Přehazování povinností

Lev touží vést, řídit. Rád má ve společné domácnosti to hlavní slovo a ovládá, co se bude dít. To váze vyhovuje. Sama je nerozhodná a submisivně se lvovým pokynům podřídí. Je nadšená, že z ní někdo sejme břímě zodpovědnosti a nutnosti rozhodovat se. A začne toho zneužívat. Váha totiž opravdu nerada řeší i své vlastní věci, všechno odkládá. Anebo obratně přehodí na někoho jiného. V tomhle případě na lva. Na začátku to skvěle funguje. Lev je rád, že může velet a vykonávat všechno důležité. A váha se nemusí starat vůbec o nic, a hlavně se rozhodovat a řešit problémy. Ale po chvíli se toho lev nasytí. Začne ho to vysilovat. Najednou musí řešit povinnosti svoje, společné, ale i ty, které náleží váze. A postupně ho štve i určitá neschopnost váhy postavit se na vlastní nohy. A na problém je zaděláno. Jak to vyřešit? Váha by měla pochopit, že není dobré, aby všechno ostatní za ní řešil někdo jiný. Jednak je pak na něm absolutně závislá a pak to její drahou polovičku nesmírně vyčerpává. Měla by se naučit zodpovědnosti za svoje vlastní činy, přijmout je a umět řešit následky. Může se to řešit i tak, že si povinnosti zkrátka férově rozdělí. Každý dostane na starost přesně ohraničenou část a tím se přehazování povinností předejde.

Nevěra

Váha se ve vztahu potřebuje bavit. Když ji druhý začne nudit, nemá problém začít s nevěrou. Energický lev není někdo, kdo by neuměl vymyslet zábavu a nadšeně se jí účastnit. Ale pokud je už vyčerpaný starostí o všechny povinnosti, které má vykonávat, přestává to zvládat. A tak velmi rychle upadá do své „lenivé“ fáze, kdy se jen vyhřívá v paprscích péče a pozornosti a nic pořádně nedělá. Což váhu nebaví a ta tak hledá rozptýlení jinde. Žárlivý lev, který opravdu potřebuje maximum pozornosti to bere hrozně špatně. Snaží se váhu konfrontovat (z čehož ona vycouvá) nebo násilím udržet. Ale tak se přece partner svázat nedá. Je potřeba, aby si ti dva absolutně věřili. Lev nechával váhu vycházet do společnosti, když on sám nechce. A ona mu zase byla naprosto věrná a pravidelně mu ukazovala, jak jej miluje. Trocha obdivu také neuškodí ;-)

Když se váha naučí řešit problémy hned, obzvláště pak ty svoje a nepřehazovat je na partnera, je jejich vztah naprosto pohodový. V mnoha věcech si sednou a vždy si mají o čem povídat. Tady se zkrátka našly dvě hravé duše.

Podívejte se kdo se k sobě hodí

Charakteristiky znamení
Beran
Beran
21.03 - 20.04
Býk
Býk
21.04 - 20.05
Blíženci
Blíženci
21.05 - 21.06
Rak
Rak
22.06 - 22.07
Lev
Lev
23.07 - 22.08
Panna
Panna
23.08 - 21.09
Váhy
Váhy
22.09 - 22.10
Štír
Štír
23.10 - 22.11
Střelec
Střelec
23.11 - 21.12
Kozoroh
Kozoroh
22.12 - 20.01
Vodnář
Vodnář
21.01 - 19.02
Ryby
Ryby
20.02 - 20.03

Slyšeli jste nebo četli o nás

Žena.cz Týden.cz Dama.cz Femina.cz Flowee.cz Lidovky.cz iDnes.cz Frekvence Evropa2 Aktuálně.cz WomenZone.cz