Jak se k sobě hodí Lev a Vodnář

Lev
Lev
Lev
23.07 - 22.08
Ohnivé znamení, jehož zrozenci jsou opravdovými lvy salonu. Co se o nich ale dá říct, jaké jsou jejich silné a slabé stránky, co Lva charakterizuje a jaké vlastnosti obvykle mívá?
Vodnář
Vodnář
Vodnář
21.01 - 19.02
Typický samorost, který ani tak nejde proti proudu, jako ho spíše volně křižuje. Vodnáři jsou zkrátka originální, pokrokoví a sví. A co dalšího je vystihuje?

Lev a Vodnář - Partnerský horoskop

Vizionář, věčný poutník a snílek vodnář zakotvil u zářivého a hrdého lva. Může jim to klapat? A jak vyřešit všechny problémy, které díky odlišnosti jejich povah vzniknou?

Revoluce

Lev je zapřisáhlý royalista, který na pomyslném trůně vidí sám sebe. Potřebuje být obdivován, rád chodí do společnosti, kde se předvádí a nechává se poplácávat po rameni. S oblibou velí a říká ostatním, co mají dělat. Oproti tomu vodnář je demokrat tělem i duší. Tento rozlítaný vzduchoplavec má tendence neuznávat žádná pravidla kromě těch morálních, nenechá se jen tak něčím spoutat, před nikým si nehodlá klekat, je bojovníkem za svobodu a rovnost. Společnost miluje také, ale proto, že jeho všeobjímající láska ho nutí pomáhat všem bez rozdílu. Navíc rád poznává nové lidi, zejména cizí kultury a učí se. Z tohohle všeho vyplývají zásadní střety a problémy. Vodnář totiž lvu nedává tolik potřebný obdiv, a navíc se mu ani pořádně nevěnuje a pořád někam odbíhá. Lev přestane ve vztahu cítit lásku, dostane dojem, že se o něj vodnář nezajímá, nerespektuje ho a vlastně jsou pro něj kvanta přátel mnohem důležitější. Vodnář by měl tyto lvovi pocity pochopit a pracovat s nimi. Především ho sem tam opravdu pochválit a vyjádřit mu svou lásku. Nemusí jeho royalistické sklony tlumit absolutním nezájmem. Stačí, když mu jasně vysvětlí, že jsou si ve vztahu rovni a že mu lev v žádném případě nebude rozkazovat. A pak čas od času polechtat jeho ego. Lev by zase neměl vodnáře omezovat, je důležité pochopit jeho lásku ke svobodě a nebránit mu vídat se s přáteli. Vždyť… přece mohou jít do společnosti spolu, ne? Lev získá další stádo obdivovatelů a vodnář pozná nové lidi.

Zmatenost

Ačkoliv lev není zrovna vzor vší stálosti a zodpovědnosti, na vodnáře v tomhle absolutně nemá. Vodnář je totiž zmatený a nezodpovědný absolutně neskutečně. Termíny si nepamatuje a když náhodou ano, tak aspoň třikrát změní. A to lva po nějaké době už poměrně dost irituje. Vodnář by se měl v tomto nad sebou zamyslet. A obzvláště jestli spolu plánují rodinu tak i změnit své návyky, přistát na zem a nějakou dobu se na ní držet.

Finance

A to se týká především financí. Ani jeden z této dvojice není spořivý. Může to vykulminovat až v naprosto neřízené rozhazování a předhánění se v tom, kdo si koupí hezčí věc. Přidejme k tomu vodnářovu lásku k moderním elektronickým hračičkám a na problém je zaděláno. Ohledně financí (ale i správy domácnosti) by si lev a vodnář měli pro vlastní dobro stanovit jasná pravidla a hranice a ty bezpodmínečně dodržovat. Jinak to může dopadnout velice špatně.

Diskuze

V čem si tihle dva sednou, to jsou diskuze. Chytré postřehy vodnáře se doplňují s humorem lva a vytváří dobrou kombinaci, kdy lev a vodnář spolu dokáží diskutovat celé večery. Navíc se lvovi na vodnáři líbí, že tento kreativní vzduchoplavec má neustále hlavu plnou nápadů, je kreativní a spoustu z toho se lví pomocí dokáže i zrealizovat. Ale pozor, lev by měl v tomhle zapomenout na sobectví a ego, protože vodnář ve svých plánech a vynálezech zahrnuje blaho celého světa a lidstvo si cení nad každého jednotlivce, tedy i svou polovičku. A lev mu může přijít trochu sebestředný. Lev by se pak měl zase naučit konstruktivně kritizovat vodnářovy nápady a brát ohled na to, že některé mohou být poněkud šílené.

Konkurence

S čím ale tihle dva budou soupeřit zcela určitě, to je jejich sklon navzájem si konkurovat. Obě to jsou silné a nezávislé osobnosti a ví, co chtějí. Důležité je, aby dokázali žít vedle sebe a spolupracovat a nezačali se navzájem předhánět, hecovat a soupeřit. Protože pak se může domácnost změnit v bitevní pole, kde je všechno dovoleno.

Podívejte se kdo se k sobě hodí

Charakteristiky znamení
Beran
Beran
21.03 - 20.04
Býk
Býk
21.04 - 20.05
Blíženci
Blíženci
21.05 - 21.06
Rak
Rak
22.06 - 22.07
Lev
Lev
23.07 - 22.08
Panna
Panna
23.08 - 21.09
Váhy
Váhy
22.09 - 22.10
Štír
Štír
23.10 - 22.11
Střelec
Střelec
23.11 - 21.12
Kozoroh
Kozoroh
22.12 - 20.01
Vodnář
Vodnář
21.01 - 19.02
Ryby
Ryby
20.02 - 20.03

Slyšeli jste nebo četli o nás

Žena.cz Týden.cz Dama.cz Femina.cz Flowee.cz Lidovky.cz iDnes.cz Frekvence Evropa2 Aktuálně.cz WomenZone.cz