Jak se k sobě hodí Panna a Panna

Panna
Panna
Panna
23.08 - 21.09
Existuje-li znamení, které se nejlépe pozná tak, že ho nikdy, nikdy neuvidíte ve špinavém tričku, bude to Panna. Proč to tak je a jaké Panny bývají?
Panna
Panna
Panna
23.08 - 21.09
Existuje-li znamení, které se nejlépe pozná tak, že ho nikdy, nikdy neuvidíte ve špinavém tričku, bude to Panna. Proč to tak je a jaké Panny bývají?

Panna a Panna - Partnerský horoskop

Představte si učitelku ze staré školy. Upjatou, kritickou, pečlivou a až nesnesitelně puntičkářskou. Tak přesně taková je panna. Ale přitom je i empatická, rozumná, věrná a spolehlivá a má vytříbený smysl pro humor (i když trochu kousavý). Jak to dopadá, když se sejdou dvě takové panny?

Pečlivost

Jedním z pojmů, které pannu tak skvělé vystihují je její až úzkostlivá pečlivost. Nic nenechává náhodě, všechno si připraví (právě panny si s oblibou píšou kompletní a vyčerpávající nákupní seznamy a po domě systematicky rozmisťují malé barevné lepíky s úkoly, které je potřeba vyplnit) a zásadně postupuje podle návodu. Všechno musí být perfektní. Dobrá zpráva je, že se v tomhle dvě panny skvěle doplňují a libují si bez toho, aby se museli štvát s jiným, ani zdaleka ne tak pořádným znamením. Problém ovšem nastává ve chvíli, kdy panny začnou tuto svou touhu po dokonalosti přenášet i na svůj protějšek. A proč?

Kritika

Panny nesnáší kritiku. Ne že by nerady kritizovaly druhé, to vůbec. Spíše strašně špatně nesou, když někdo kritizuje je. A to se v soužití dvou takových musí přihodit naprosto nevyhnutelně. Jeden kritizuje druhého, že nedosahuje jeho vysokých nároků a oba jsou přitom naštvaní a frustrovaní, protože jim strašně vadí, když jim někdo dává najevo, že udělali něco špatně. A skvěle se to promítá i na udržování domu. Prakticky nelze udělat něco tak, aby s tím panna byla spokojená. A nedokáže to ani jiná panna. A jak z toho ven? Stejně jako u vztahu panna/kdokoliv je nutné, aby se naučily být méně kritické a puntičkářské. Problém je, že zde nemají panny oporu v uvolněném partnerovi a spíše se ještě v upjatosti a pedantství utvrzují. Jak z toho ven? Snad jedině komunikací. Partneři se musí naučit spolu prakticky o všem mluvit. Sdělovat si, co je špatně, co je trápí a co zlepšit. Ale pozor, nikoliv rýpavými poznámkami, kousavým odsekáváním a cynickými hláškami, jak mívají naštvané panny ve zvyku. Ale zcela civilně, normálně. Kritiku změnit na konstruktivní kritiku. A společně najít řešení.

Změna

Panny nemají rády změny, jsou dost konzervativní a milují starý styl. Občas mohou až tvrdit, že by se nejraději uzavřeli v jednom pečlivě připraveném harmonogramu a všemu nečekanému dali konečně vale. Ale stereotyp nesvědčí žádnému vztahu. Proto by panny měly uvážit, jestli by nebylo od věci čas od času vyjet ze standartních kolejí. Dopřát si nějaké obzvláštnění. Vyrazit jen tak na večeři nebo na dobrodružný výlet. Vztah to úžasně obohatí.

Rodina

Panny jsou vyloženě rodinné typy. Věrné a absolutně spolehlivé. V tom si skvěle sednou a otázka partnerské nevěry tak u nich absolutně nepřichází na program dne. Panny většinou zakládají rodinu brzy (ale ne nerozumně, všechno si pečlivě promyslí a naplánují) a věnují se jí se vší svou energií. Problém může trochu nastat, pokud dvě panny budou mít děti vyloženě protistojných znamení (kupříkladu blížence nebo střelce) a dítě se vzepře jejich touze po řádu a spořádanosti. Panny by se měly především nejen v tomto případě dávat druhým lásku opravdu najevo, ne jen neustále čekat na to, že jim „to dojde“ z toho, že po nich panna pořád uklízí.

Finance

Panna to s penězi opravdu umí. Je šetrná, utrácí jen za nezbytnosti a nikdy neriskuje. Prakticky tak nehrozí, že by panny někdy skončily na dlažbě. Ovšem pozor, každý z páru může mít dost rozdílný pohled na to, co m je nezbytné a co jen vyhazování. Je dobré si proto stanovit (pannou tolik oblíbená a dodržovaná) pravidla a těmi se řídit.

Komunikace

Když jsou panny v dobré náladě, jsou skvělí společníci pro jakoukoliv debatu. Bývají praktické, realistické a díky své pečlivosti a ambicióznosti i vzdělané. Skvěle spolu diskutují a doslova milují své dlouhé čajové dýchánky se sáhodlouhými debatami.

Podívejte se kdo se k sobě hodí

Charakteristiky znamení
Beran
Beran
21.03 - 20.04
Býk
Býk
21.04 - 20.05
Blíženci
Blíženci
21.05 - 21.06
Rak
Rak
22.06 - 22.07
Lev
Lev
23.07 - 22.08
Panna
Panna
23.08 - 21.09
Váhy
Váhy
22.09 - 22.10
Štír
Štír
23.10 - 22.11
Střelec
Střelec
23.11 - 21.12
Kozoroh
Kozoroh
22.12 - 20.01
Vodnář
Vodnář
21.01 - 19.02
Ryby
Ryby
20.02 - 20.03

Slyšeli jste nebo četli o nás

Žena.cz Týden.cz Dama.cz Femina.cz Flowee.cz Lidovky.cz iDnes.cz Frekvence Evropa2 Aktuálně.cz WomenZone.cz