Jak se k sobě hodí Panna a Ryby

Panna
Panna
Panna
23.08 - 21.09
Existuje-li znamení, které se nejlépe pozná tak, že ho nikdy, nikdy neuvidíte ve špinavém tričku, bude to Panna. Proč to tak je a jaké Panny bývají?
Ryby
Ryby
Ryby
20.02 - 20.03
Ryby jsou nesmírně citlivé bytosti, které si cení harmonických vztahů, pohodlí rodinného krbu ale zároveň jsou velmi cílevědomé a dost často káží vodu a pijí víno… Co dalšího je ale charakterizuje?

Panna a Ryby - Partnerský horoskop

Tihle dva jsou v horoskopu v opozici. Což znamená, že by měli být prakticky absolutními protiklady. Vztah většiny horoskopových anti-dvojic je založen na periodickém střídání výborné a strašné fáze. Jakémsi hvězdném ekg. Tím, že mají všechny vlastnosti, jež protějšek postrádá se totiž skvěle doplňují. Ale také neskutečně štvou, když na to přijde. Čím se jejich vztah ale vlastně definuje?

Rozum a cit

Nejzřetelnějším rozdílem je asi jejich nastavení, co se životní reality týče. Zatímco panna stojí nohama pevně na zemi, nikdy nefantazíruje, je pečlivá, úzkoprsá a zcela realistická, ryby jsou prototypem přecitlivělého snílka nadobro ztraceného ve fantaziích, kam se uchyluje, protože nedokáže žít v tvrdé realitě. Jejich první setkání s opačným přístupem může být trochu šok. Panna nedokáže pochopit, proč se ryba ztrácí ve fantazii, vždyť je to přece tak neužitečné a necílevědomé. Rybě zase přijde panna neskutečně přízemní a nerozumí tomu, jak někdo může žít bez svých fantaskních světů.

Kritika

Panny velmi rády kritizují a kritizují snad úplně za vše. Jsou pedantské a mají tak vysoké nároky na všechno, že dostát jim je prakticky nemožné. Tím více pro ubohou ztracenou rybku. Která si navíc jejich kritiku bere osobně. Ještě víc ji to utvrzuje v tom, že je prakticky neschopná žít v reálném světě a uvrhá víc do fantazií a depresí. Což ještě dráždí pannu, která se ji tím víc snaží ukázat „správnou cestu“ dostrkat ji tam kritikou… Ale tudy zkrátka cesta nevede.

Z hlubin

Zrovna panna má velký potenciál dostat rybku z hlubin její vlastní mysli zpět na povrch a naučit ji šťastně fungovat v realitě ale přitom si uchovat svůj jedinečný bohatý vnitřní fantazijní svět. Praktická a citlivá panna, která se v případě potřeby dokáže přizpůsobit. A pozitivní kritikou rybku pomalu dovést k hladině. Ukázat jí, že to jde, že svět nekouše. Naučit ji chovat se samostatně a problémy řešit přímo, ne se z nich hroutit. Schopná panna také dokáže rybě zrealizovat spoustu jejích snů, a navíc jí poskytnout bezpečný a útulný domov. Oproti tomu ryba dokáže pannu naučit nelpět tolik na pevné zemi, vdechne ji jiskru fantazie a naučí snít. Obohatí její stereotypní svět a ukáže jeho bohatost.

Nevyzpytatelnost

Co může panně vadit, to je rybí nevyzpytatelnost a nesoustředěnost. Tím, jak často odplouvají mimo realitu bývají často „hlavou jinde“. Mění své názory a postoje a ani v otázce peněz se nechovají zrovna zodpovědně. Když pak po nich chce panna vysvětlení, jen kloužou po povrchu a vlastně pořádně nic neřeknou, všemu se vyhnou, nechtějí dělat vlny. Ryby by měly na sobě pracovat a být hospodárnější. Už jen proto, že to panně udělá radost. Pozor také na časté rybí změny nálad. Panny to může trochu šokovat, nejsou na to připravené ani zvyklé. O to víc je pak až vyděsí, když ryby vybuchnou. Jejich návaly vzteku z dlouho nastřádaných výčitek většinou netrvají dlouho, ale jsou intenzivní. Nejlepší je klidit se v tu chvíli z cesty, a hlavně se neurážet. Ryby totiž pak mohou dostat strach, jestli toho druhého až příliš neranily a ten se na ně nezlobí. Zkrátka a dobře, jako všude i tady je ideální recept řešit vše komunikací, naučit se spolu otevřeně mluvit a kdykoliv se bude někomu z páru na vztahu něco nelíbit, druhému to řekne a společně pak zapracují na zlepšení. Protože ani muži ani ženy nejsou jasnovidci a nikdy si nic neodvodí. Takové zlaté pravidlo ;-)

Pomoc druhým

Panna i ryby jsou velmi ochranitelské k těm, které mají rádi. Váží si jich a starají se o jejich blaho. Tím si mohou skvěle rozumět. Citlivé ryby většinou něco vymyslí a praktická panna dotáhne detaily a dokáže, aby společně nápad opravdu zrealizovali. Jak již bylo řečeno v úvodu, když táhnou za jeden provaz, rozumí si skvěle.

Podívejte se kdo se k sobě hodí

Charakteristiky znamení
Beran
Beran
21.03 - 20.04
Býk
Býk
21.04 - 20.05
Blíženci
Blíženci
21.05 - 21.06
Rak
Rak
22.06 - 22.07
Lev
Lev
23.07 - 22.08
Panna
Panna
23.08 - 21.09
Váhy
Váhy
22.09 - 22.10
Štír
Štír
23.10 - 22.11
Střelec
Střelec
23.11 - 21.12
Kozoroh
Kozoroh
22.12 - 20.01
Vodnář
Vodnář
21.01 - 19.02
Ryby
Ryby
20.02 - 20.03

Slyšeli jste nebo četli o nás

Žena.cz Týden.cz Dama.cz Femina.cz Flowee.cz Lidovky.cz iDnes.cz Frekvence Evropa2 Aktuálně.cz WomenZone.cz