Jak se k sobě hodí Panna a Štír

Panna
Panna
Panna
23.08 - 21.09
Existuje-li znamení, které se nejlépe pozná tak, že ho nikdy, nikdy neuvidíte ve špinavém tričku, bude to Panna. Proč to tak je a jaké Panny bývají?
Štír
Štír
Štír
23.10 - 22.11
Pravděpodobně neexistuje tak rozdvojené znamení jako je Štír. Na venek chladní, tišší, neprůbojní a a poddajní, ale uvnitř vřou emoce a touhy. A co dalšího ještě toto znamení definuje?

Panna a Štír - Partnerský horoskop

Říká se, že střelec je na nočním nebi proto, aby chránil zranitelnou pannu před jedovatým ostnem štíra. Jak to ale ve skutečnosti vypadá, když se setkají panna a štír v lásce?

Bezpečí

To nejdůležitější, co je zde asi nutno vypíchnout je fakt, že se štír právě ve vztahu s pannou kupodivu konečně cítí v bezpečí. Na první pohled snadno čitelná panna, vždy věrná, vždy spolehlivá, zodpovědná a organizovaná, to je přesně ta pravá osoba, které si střelec dovolí věřit a postupně se jí až kompletně otevře. A to štír doopravdy nedělá často. Když si toho panna bude vážit a neudělá nic hloupého, vyústí to v úžasně harmonický vztah, plný vzájemné důvěry, u věčně podezřívavého štíra tak vzácné.

Hádky

Vzájemné hádky a diskuze zrovna u tohoto páru probíhají docela dobře. Panna je racionální a málokdy se nechává unášet emocemi. Štír zase s oblibou vše analyzuje, chladně a s odstupem se na problém podívá ze všech stran a pak ho důkladně rozebere. Tomu se panna nedokáže ubránit. A tak se většina konfliktů projedná hned. Právě díky důvěryhodnosti panny je zde dokonce i velká šance, že štír zapomene na svůj zvyk si všechny křivdy ukládat a pak se ve vhodné chvíli pomstít a všechno vyřeší rovnou. Problém nastane, když tvrdohlavý štír v nějakém aspektu diskuze odmítne ustoupit. Naštěstí je panna poměrně málo hrdá a nevadí jí, když musí ustupovat ona, jen proto, aby byl štír spokojený a nereptal.

Kritika

Vše výše napsané o skvělém vztahu, otevřenosti štíra a jeho zapomenutí na oblíbenou pomstu ale přestává platit v případě, že se do vztahu vloudí ta největší krize, která ho pravděpodobně čeká. Střetnut štíra s kritičností panny. Panna kritizuje hodně a ráda. Je puntičkářská a má neskutečně vysoké nároky, kterým je téměř nemožné dostát. Oproti tomu ale nesnáší, když je sama kritizována. A to mají se štírem podobné. Pokud to panna přepískne, vezme si její nesmyslnou kritiku štír velmi osobně. Štírova hrdost bude pošlapaná a vysvětlit mu, že to panny tak nemyslely, bude prakticky nemožné. A štíři začnou aplikovat svou oblíbenou taktiku. Křivdu si pečlivě zapamatují a ve vhodné chvíli se kreativně pomstí. A to bude panny, věřící ve vzájemnou důvěru, lásku a respekt, hodně bolet. Jak tomu zabránit? Panny se zkrátka musí naučit méně kritizovat. Anebo, když už, kritizovat konstruktivně, a ne ironicky a kousavě, jak bývá jejich dobrým zvykem. Štír by se na oplátku mohl odnaučit svůj zvyk mstít se za všechny křivdy a zvyknout si, že když se mu něco nelíbí, má to řešit přímo a hned, a ne čekat na vhodný okamžik a pak to vrátit i s úroky. Naštěstí má ale panna jeden obranný mechanismus. Ve chvíli, kdy začne štír dštít jed a občas až přehnaně vztah shazovat, dokáže panna odstoupit a podívat se na všechno s chladnou hlavou. A to je obrovská výhoda.

Věrnost

Toto je pro oba dva velice důležitý pojem. Bývají opravdu věrní, panna to bere za svůj morální kredit a štír je zase velmi ochranitelský, co se týče těch, které miluje. Žárlivost zde nehraje žádnou roli. Oba jsou poměrně rodinné typy. Zodpovědně (a díky panně i pečlivě a detailně) si vše naplánují, než se spolu pustí do tak velkého kroku. Pečlivost a organizovanost panny se štírovi líbí, oceňuje to. Ale přeci jen je trochu dobrodružněji založený a ocenil by, kdyby se do pevného harmonogramu panny občas vneslo něco nečekaného, nějaká malá změna.

Vášeň

Štír je znamení velmi často spojované se sexem. Je vášnivý a erotický. Toho se může úzkoprsá panna nejdříve trochu leknout a cuknout. Ale bát se nemusí, štírovi záleží více na souznění duší a ochotně na ni počká, ani nebude příliš tlačit na pilu.

Podívejte se kdo se k sobě hodí

Charakteristiky znamení
Beran
Beran
21.03 - 20.04
Býk
Býk
21.04 - 20.05
Blíženci
Blíženci
21.05 - 21.06
Rak
Rak
22.06 - 22.07
Lev
Lev
23.07 - 22.08
Panna
Panna
23.08 - 21.09
Váhy
Váhy
22.09 - 22.10
Štír
Štír
23.10 - 22.11
Střelec
Střelec
23.11 - 21.12
Kozoroh
Kozoroh
22.12 - 20.01
Vodnář
Vodnář
21.01 - 19.02
Ryby
Ryby
20.02 - 20.03

Slyšeli jste nebo četli o nás

Žena.cz Týden.cz Dama.cz Femina.cz Flowee.cz Lidovky.cz iDnes.cz Frekvence Evropa2 Aktuálně.cz WomenZone.cz