Jak se k sobě hodí Rak a Kozoroh

Rak
Rak
Rak
22.06 - 22.07
Jestliže existuje znamení, pro které je rodina vším, které se bude bytostně chtít usadit a vést domácnost, je to jistě Rak. Ale to nejsou jediné vlastnosti definující toto znamení. Co tu je dalšího?
Kozoroh
Kozoroh
Kozoroh
22.12 - 20.01
Máte ve své blízkosti někoho, o kom se dá říct, že je až přemoudřelý? Vždycky klidný, do ničeho se nevrhá po hlavě, všechno si pečlivě promyslí a řídí se předem promyšlenými plány? Porotm to určitě bude Kozoroh. A co vlastně Kozorohy definuje?

Rak a Kozoroh - Partnerský horoskop

Kozoroh je extrémně přísné znamení, které si potrpí na morální kodex a je pro něj velmi důležitý kariérní postup a tvrdá práce. Rak je oproti tomu trochu lenoch, spokojený, když může být doma a udržovat rodinné hnízdečko. Jak to jde dohromady?

Workholismus

Přísný a asketický kozoroh je opravdu hodně pracovitý. Tak moc, že se může snadno stát, že jej práce zcela pohltí a on nebude schopen (či chtít) dělat prakticky nic jiného. Bude mít tendence zůstávat v práci dávno do noci a nosit si ji i domů. Je to v první řadě způsobeno tím, že kozoroh je hodně šetřivý a ambiciózní, touží po tom vybudovat si skvělou kariéru a být finančně zabezpečen. Ale také proto, že je zkrátka už tak nějak vysazen na práci. Nechodí do společnosti, nepotřebuje se nijak bavit. V extrémním případě nedělá prakticky nic, kromě práce. A tím citlivý rak, který potřebuje pozornost a přítomnost toho druhého, dost trpí. Kozoroh se mu nevěnuje a nechává ho doma samotného. A to pro raka není dobré.

Asketismus

Kozoroh je všechno, jen ne vášnivý. Nepotřebuje se objímat, líbat, projevovat si cit. To je ovšem další věc, kterou rak bytostně potřebuje. Pro šťastný vztah musí cítit, že jej druhý bezpodmínečně miluje. Ale to kozoroh, jehož city jsou nesmírně hluboké a pevné, bohužel projevuje dost skoupě. Nepotrpí si na romantická gesta. Kozoroh je přesně ten typ člověka, který se bude tvářit ledově, jen aby se pak v tom nejvíce nečekaném okamžiku ukázalo, jak horoucí srdce za tou chladnou skořápkou bije. Ale to občas bývá příliš pozdě, rak chce mít lásku projevovanou průběžně. Kozoroh by se měl naučit dávat ji rakovi najevo. Šeptat sladká slovíčka, mazlit se a líbat. Zkrátka být spolu a dokazovat si, jak má toho druhého rád.

Citlivá duše

Rak je nesmírně citlivý. Nejraději je doma a stará se o pohodlí domácího krbu. Na žádné dobrodružné výpravy ho neužije. Ale po tom kozoroh ani netouží. Skvěle mu vyhovuje zázemí, jaké je mu starostlivý rak schopen poskytnout. Hůře se ale vyrovnává s jeho emotivností a náladovostí. Na oplátku zase rak absolutně nechápe kozorohův rozumový přístup. Pokud se ti dva naučí spolu komunikovat a toho druhého respektovat, mohou se svými životními přístupy skvěle obohatit. Rak získá partnera, který stojí nohama na zemi a žije logikou a rozumovým uvažováním. Spolu s ním i nemalé finanční zabezpečení (kozoroh si vždy dělá rezervy pro budoucnost) ale především absolutně věrnou a oddanou duši. Málokdo je tak věrný jako kozoroh, který by cokoliv jiného bral za morální i osobní selhání. Kozorohův život zase bude zjemněn a obohacen fascinujícím světem emocí raka. Ten ho naučí vyrovnávat se s vlastními city a projevovat je.

Hlavně pomalu

Ani jeden z nich nemá úplně tendence tlačit na pilu a jít na věc rychle. Vědí, že kdo si počká, ten se dočká. Jejich vztah se tedy vyvíjí jen pomalu. Ale také se v něm tím pádem jen zřídka vyskytují fatální chyby. Oba dva se potřebují nejdříve poznat, důkladně si ověřit zájem toho druhého a až pak jsou ochotní si ho pustit k tělu. Velkou výhodou je, že jsou oba věrní a mohou se v tomto na sebe absolutně spolehnout.

Kozoroh taktéž nemá rád povrchnost a potřebuje hluboké pouto. A i proto by byla škoda, kdyby se tak pevný cit měl zbořit kvůli tomu, že ti dva nedokáží najít společnou řeč. Oba by se měli naučit hledat kompromis, a hlavně se smířit s životní perspektivou toho druhého a poskytovat mu to, co potřebuje, aby byl šťastný. Rozum a cit u těchto dvou zkrátka mohou dojít skvělého spojení. Kozoroh a rak stojí na opačné straně zvěrokruhu, jsou absolutně rozdílní. A to může logicky vyústit buď v katastrofu nebo ve skvělé soužití.

Podívejte se kdo se k sobě hodí

Charakteristiky znamení
Beran
Beran
21.03 - 20.04
Býk
Býk
21.04 - 20.05
Blíženci
Blíženci
21.05 - 21.06
Rak
Rak
22.06 - 22.07
Lev
Lev
23.07 - 22.08
Panna
Panna
23.08 - 21.09
Váhy
Váhy
22.09 - 22.10
Štír
Štír
23.10 - 22.11
Střelec
Střelec
23.11 - 21.12
Kozoroh
Kozoroh
22.12 - 20.01
Vodnář
Vodnář
21.01 - 19.02
Ryby
Ryby
20.02 - 20.03

Slyšeli jste nebo četli o nás

Žena.cz Týden.cz Dama.cz Femina.cz Flowee.cz Lidovky.cz iDnes.cz Frekvence Evropa2 Aktuálně.cz WomenZone.cz