Jak se k sobě hodí Rak a Lev

Rak
Rak
Rak
22.06 - 22.07
Jestliže existuje znamení, pro které je rodina vším, které se bude bytostně chtít usadit a vést domácnost, je to jistě Rak. Ale to nejsou jediné vlastnosti definující toto znamení. Co tu je dalšího?
Lev
Lev
Lev
23.07 - 22.08
Ohnivé znamení, jehož zrozenci jsou opravdovými lvy salonu. Co se o nich ale dá říct, jaké jsou jejich silné a slabé stránky, co Lva charakterizuje a jaké vlastnosti obvykle mívá?

Rak a Lev - Partnerský horoskop

Tihle dva si zejména kvůli rakově váhavosti a zdrženlivosti k sobě hledají cestu poměrně těžko. Jak to ale vypadá, když ji konečně najdou?

Vydrží to?

Soužití těchto dvou bude nevyhnutelně často zkoušeno návaly paniky raka, který bude mít tendence pochybovat o opravdovosti lvovy lásky a zejména o její trvalosti. Lev je totiž na něj až příliš energický. Až příliš spalující a zářivý. Příliš rychlý horoucný a dychtivý na to, aby to dle raka mohlo vydržet dlouho. A rak se nerad pouští do vztahu, ve kterém nevidí budoucnost. Důležité proto je, aby si toto lev uvědomoval a dokázal vždy raka přesvědčit, že je vše v pořádku.

Upřímnost

Významná charakteristika znamení lva je jeho upřímnost. A právě ta ovlivňuje vztah s rakem skoro nejvíce. V první řadě samozřejmě pozitivně. Rak ví, že může jeho slovům věřit a má v něj absolutní důvěru, kterou právě on tolik potřebuje ve vztahu cítit. Když mu lev dá ujištění, že jej miluje, rak si může být jist, že nemluví do větru. Ale má to i svou stinnou stránku. A ta souvisí s račí přecitlivělostí a vztahovačností. Lev se totiž nedokáže dobře krotit a pořádně si promýšlet, co řekne. A snadno tak šlápne vedle a řekne něco, co rakovi ublíží nebo ho naštve. A ten pak uraženě zaleze do svého krunýře a několik dní vede jen velmi tichou domácnost. To jde ale bezprostřednímu lvovi trochu na nervy, a protože on sám se nikdy konfliktům nevyhýbá, nedokáže ani pochopit, co se s rakem děje. Jak to řešit? Rak se musí naučit být méně vztahovačný. Musí si přestat brát všechno osobně a smířit se s tím, že pravdomluvnost a otevřenost občas nesou riziko toho, že budou vyřčené věci, které opravdu slyšet nechtěl. Ale přitom se může spolehnout na to, že slova „miluji tě“ od partnera nejsou jen prázdnou frází. A že kdyby se mu něco nelíbilo, něco mu vadilo, hned to řekne a nebude to zbytečně růst a bujet. Rak by se sám měl přitom upřímnosti naučit. Občas má totiž tendence se bát reakce toho druhého na výtku tolik, že jí raději neřekne a všechno nějak přejde. Lev si pak není jistý, na čem je, vadí mu to a ztrácí v toho druhého důvěru. A to není dobrá cesta.

Zábava

Lev se rád baví a hlavně předvádí. Do společnosti chodí hlavně tehdy, když může být jejím středem. To rakovi úplně nevoní, jednak nemá rád párty a obecně velké množství cizích lidí, ale hlavně mu může vadit chlubení lva. Nechápe to a trochu i odsuzuje. Lev tak většinou chodí sám, zatímco rak je doma stará se domácnost. A tiše žárlí. To by si měl lev uvědomit a naučit se být méně sebestředný. Je důležité, aby rakovi dával jasně najevo, jak si raka samého a jeho práce váží. Vždyť tu možnost mít udržovaný krásný domov lev nejen že neodmítá, ale je za to v hloubi duše strašně rád. Naprosto to vyhovuje jeho občasně neskutečně lenivé povaze. Rak by se zase neměl snažit lva omezovat a držet násilím doma. Hrdý lev tohle nese těžko a pouta hrubou silou přelamuje. Naopak nesmí zapomenout ho pravidelně a pořádně chválit. Potřebuje to.

A co si mohou do vztahu navzájem přinést? U lva je to obrovská živočišnost a energie. V jeho světle se vše zdá v pořádku, a i bojácný rak se zapomíná strachovat před budoucností a užívá si přítomnosti. Rak dá zase lvu stabilitu, klidný a bezpečný domov, přístav, který on tolik potřebuje. Když se těmhle dvěma podaří naučit se přijímat upřímnost toho druhého, oceňovat ji a v případě raka se i nebát a upřímný také opravdu být, bude jejich vztah bez problémů klapat. Hlavně lva čas od času pochválit a rakovi dát najevo, že si ho lev váží. To je začátek spokojenosti a pohody.

Podívejte se kdo se k sobě hodí

Charakteristiky znamení
Beran
Beran
21.03 - 20.04
Býk
Býk
21.04 - 20.05
Blíženci
Blíženci
21.05 - 21.06
Rak
Rak
22.06 - 22.07
Lev
Lev
23.07 - 22.08
Panna
Panna
23.08 - 21.09
Váhy
Váhy
22.09 - 22.10
Štír
Štír
23.10 - 22.11
Střelec
Střelec
23.11 - 21.12
Kozoroh
Kozoroh
22.12 - 20.01
Vodnář
Vodnář
21.01 - 19.02
Ryby
Ryby
20.02 - 20.03

Slyšeli jste nebo četli o nás

Žena.cz Týden.cz Dama.cz Femina.cz Flowee.cz Lidovky.cz iDnes.cz Frekvence Evropa2 Aktuálně.cz WomenZone.cz