Jak se k sobě hodí Rak a Panna

Rak
Rak
Rak
22.06 - 22.07
Jestliže existuje znamení, pro které je rodina vším, které se bude bytostně chtít usadit a vést domácnost, je to jistě Rak. Ale to nejsou jediné vlastnosti definující toto znamení. Co tu je dalšího?
Panna
Panna
Panna
23.08 - 21.09
Existuje-li znamení, které se nejlépe pozná tak, že ho nikdy, nikdy neuvidíte ve špinavém tričku, bude to Panna. Proč to tak je a jaké Panny bývají?

Rak a Panna - Partnerský horoskop

Panny bývají chladně logické, praktické a kritické. Oproti tomu raci se vždycky řídí spíše city a emocemi. Jak to jde dohromady?

Seznámení

Už seznámení je pro tyhle dva hodně pomalé a opatrné. Ani jeden z nich se do ničeho zrovna nehrne. Panna a rak by si k sobě měli hledat cestu spíše pomaleji, dát si na všechno dostatek času a nespěchat. Ale hlavně se nenechat ovlivnit očekáváními okolí a jít si svým tempem. Nespěchat ani na sex, hlavně se k ničemu nenutit, způsobilo by to pak velké problémy. Počáteční zdánlivý chlad panny může raka hodně odrazovat a vše záleží na tom, zda pochopí, že za netečnou maskou se skrývá horoucí srdce.

Vysoké nároky

Panna je známá svými až nesmyslně přehnanými nároky. Ty a sklony panny k neskutečné kritičnosti a rýpavosti dokáží vyvést z míry každého. Natož citově založeného raka, který potřebuje všechno v pořádku a beze sporů. Nějakou dobu to bude snášet, ale každá výtka panny se ho hluboce dotkne a jeho rána jen tak neodezní. Když už je toho moc, rak se stáhne do sebe a uraženě mlčí. Zároveň se to kombinuje i s jeho tendencí na rány nezapomínat, ale pak je ve vhodném okamžiku vytáhnout. Aby to ale bylo fér, je nutno poznamenat, že ne všechny rakovy rány jsou způsobené tím, že by panna nevhodně rýpala. Rak je totiž extrémně vztahovačný a spoustu problémů si tak způsobuje sám.

Hranice

Panna by si také měla dát pozor, aby sebe i partnera příliš nesvazovala. Toto znamení má tendence připravit pro sebe jakýsi jasně ohraničený prostor, ve kterém se pohybuje po vyčleněných trasách a nikam neodbočuje. Já ráda, když je vše podle ní. A to znamená jasné a předvídatelné. Panny jsou dost konzervativní. A to může raka, ačkoliv je také dost staromódní, svazovat. Ačkoliv nemá v povaze nějaké velké excesy, přeci jen se nebrání tomu sem tam vybočit ze zajetých kolejí a zkusit něco trošičku nového. Zkrátka nebýt svazován neviditelnými mantinely panny ale občas vystrčit hlavu. A to by mu panna měla umožnit a také se pokusit přestat brát sama sebe tak vážně.

Finance

Vysoce praktická panna, která má tendence škudlit každou korunu a dělat si finanční rezervy pro budoucnost je okouzlena rakem a jeho finanční gramotností (což je jeden z méně známých račích rysů). V tomhle rak jejích vysokých nároků konečně dosahuje.

Péče

Rak je hodně rodinně založené znamení. Chce se o své bližní starat, rád uspořádává nejrůznější srazy a oslavy, chce celou rodinu držet hodně pohromadě. To může být alespoň na začátku panně trochu trnem v oku, protože jí bude trvat, než pochopí, že ji rak nestaví nad své příbuzné, ale chová se tak prostě přirozeně. Panna se také ráda stará o domácnost a o ty, které miluje. V tom si dokonale sednou. Trošku to zaskřípe jen když jeden nebo druhý svou péči přeženou a mají tendence se o toho druhého starat, i když on o to nestojí.

Soužití

Obecně se jedná o pár, který má opravdu dobře nakročeno k harmonickému vztahu. Skvěle se doplňují. Panna je mozkem dvojice a rak zase do soužití vnáší cit a potřebný rozhled. Tato dvojice je hodně jemná a pro rodinu obětavá. Skvěle si sednou také v tom, že u nich ani u jednoho nehrozí nevěra. Díky svým povahám zálety hluboce pohrdají a odsuzují je. Panna a rak si zkrátka mohou naprosto věřit. Zejména je spojuje rodina a láska k bližním. Skvělé také je, že se ti dva dokáží dobře podporovat a společně budovat kariéry. Nesoutěží spolu a nemají problém táhnout za jeden provaz.

Ve výsledku záleží hlavně na tom, jestli si ti dva dokážou na sobě vážit všech dobrých vlastností, svědomitosti, zdrženlivosti a náklonosti k rodině a přejdou kritičnost panny a náladovost raka.

Podívejte se kdo se k sobě hodí

Charakteristiky znamení
Beran
Beran
21.03 - 20.04
Býk
Býk
21.04 - 20.05
Blíženci
Blíženci
21.05 - 21.06
Rak
Rak
22.06 - 22.07
Lev
Lev
23.07 - 22.08
Panna
Panna
23.08 - 21.09
Váhy
Váhy
22.09 - 22.10
Štír
Štír
23.10 - 22.11
Střelec
Střelec
23.11 - 21.12
Kozoroh
Kozoroh
22.12 - 20.01
Vodnář
Vodnář
21.01 - 19.02
Ryby
Ryby
20.02 - 20.03

Slyšeli jste nebo četli o nás

Žena.cz Týden.cz Dama.cz Femina.cz Flowee.cz Lidovky.cz iDnes.cz Frekvence Evropa2 Aktuálně.cz WomenZone.cz