Jak se k sobě hodí Rak a Rak

Rak
Rak
Rak
22.06 - 22.07
Jestliže existuje znamení, pro které je rodina vším, které se bude bytostně chtít usadit a vést domácnost, je to jistě Rak. Ale to nejsou jediné vlastnosti definující toto znamení. Co tu je dalšího?
Rak
Rak
Rak
22.06 - 22.07
Jestliže existuje znamení, pro které je rodina vším, které se bude bytostně chtít usadit a vést domácnost, je to jistě Rak. Ale to nejsou jediné vlastnosti definující toto znamení. Co tu je dalšího?

Rak a Rak - Partnerský horoskop

Raci jsou extrémně citlivá a rodinně založená znamení. Obtížně se rozhodují a jsou dosti váhaví – jeden krok vpřed a tři vzad. Co dalšího je ještě charakterizuje a jak vypadá jejich soužití?

Rodina

Ten nejdůležitější pojem pro raky je rodina. Milují své blízké a udělali by pro ně cokoliv. Rádi se starají o dům a dávají pozor na to, aby rodinný krb jen tak nevyhasl. Jejich domov si můžete představit jako velký dům s mnoha pokoji, všude vyšívané dečky a rohožka s nápisem „Welcome“. A samozřejmě hořící krb s houpacím křeslem. Ano, jsou trochu staromódní, ale jim to vyhovuje a připadají si tak přirozeněji. Rádi své okolí zvelebují a zútulňují.

Mučednictví

Raci jsou, jak už bylo řečeno, dost citlivé duše. V hádkách se snaží ze začátku prosadit své, ale když narazí na problém, stáhnou se a zalezou do své ulity. Mají totiž jakýsi podivný sebeobranný mechanismus, kvůli kterému mívají tendence stavět se do role mučedníků. A snažit se obrátit jakýkoliv problém ve vinu toho druhého. A když to dělají oba, je to pak těžké. V tomto vztahu je základním kamenem sebereflexe. Raci se musí naučit být méně vztahovační a dokázat plně převzít zodpovědnost za své vlastní činy a nesnažit se z ní vykroutit hraním si na ublíženého. Jejich soužití může mít blízko k dokonalosti. Stačí jen, když se oba dva naučí kontrolovat své emoce a nestřídat je jako na houpačce.

Paměť

Raci mají dokonalou paměť, co se toho druhého týče. Pamatují si všechna výročí, narozeniny i svátky a samozřejmě nezapomínají ani na nejoblíbenější jídlo, květinu či knihu toho druhého. Problém to ale začne dělat tehdy, kdy raci začnou svou výbornou paměť využívat k tomu, aby si pečlivě zapamatovali hříchy toho druhého a pak mu to ve správnou chvíli dokázali všechno vyčíst.

Věrnost

Věrnost je račí druhé jméno. Absolutně nemají tendence k nevěrám, partnerská blízkost je pro ně svatá. Zároveň s upevňujícím se poutem vztahu mívají raci nutkání toho druhého bránit a chránit. Je to až roztomilé, s jakou vervou za tím druhým stojí a jsou ochotni se za něj rvát s celým světem. Toto celé ústí i v to, že velmi záhy mají raci tendenci vyměnit společnost za klid rodinného zázemí s partnerem. Ale pozor, to s sebou nese i riziko úplného odříznutí se. Držet při sobě je hezké, ale rodina by nikdy neměl skončit sama a bez přátel zvenku. Při jakékoliv větší roztržce je totiž vztah velmi náchylný na náhlé rozpadnutí se. Každý potřebuje přátele, už minimálně proto, aby si měl u koho odpočinout, když mu partner už leze na nervy. Pevná rodina držící při sobě ano. Vytvoření hradby mezi vámi a vnějším světem ne.

Empatie

Raci jsou velmi empatické znamení, a to je zde velkou výhodou. Jen jiný rak totiž dokáže citlivě a přirozeně proniknout do tajů duše raka a zcela mu porozumět. A ti, kteří svou komunikativností zrovna nevynikají, po porozumění opravdu velmi touží.

Pesimismus

Malé nebezpečí v soužití dvou raků tkví v jejich známém pesimismu. Rak je bojácný, nerad se dívá do budoucnosti a je přesvědčen, že v ní nemůže čekat nic dobrého. Bývá hodně obrácen do minulosti a jeho melancholický, pesimistický přístup k životu jen zřídkakdy prozáří plné slunce. A když se sejdou dva takoví, hrozí, že se v pesimismu a černých myšlenkách dočista utopí. I proto by se raci neměli odstřihávat od svých přátel – a nejlépe si i hledat kamarády mezi energickými a optimistickými znameními jako jsou střelci nebo berani.

Soužití dvou raků je klidné, plné lásky a rodinné pohody. Ti dva si velmi sednou, ale pozor na to, aby nezačali stagnovat a nezasekli se na jednom místě. Osobní rozvoj je důležitý a není dobré, když je něčím jediným koníčkem rodina. To zkrátka nestačí.

Podívejte se kdo se k sobě hodí

Charakteristiky znamení
Beran
Beran
21.03 - 20.04
Býk
Býk
21.04 - 20.05
Blíženci
Blíženci
21.05 - 21.06
Rak
Rak
22.06 - 22.07
Lev
Lev
23.07 - 22.08
Panna
Panna
23.08 - 21.09
Váhy
Váhy
22.09 - 22.10
Štír
Štír
23.10 - 22.11
Střelec
Střelec
23.11 - 21.12
Kozoroh
Kozoroh
22.12 - 20.01
Vodnář
Vodnář
21.01 - 19.02
Ryby
Ryby
20.02 - 20.03

Slyšeli jste nebo četli o nás

Žena.cz Týden.cz Dama.cz Femina.cz Flowee.cz Lidovky.cz iDnes.cz Frekvence Evropa2 Aktuálně.cz WomenZone.cz