Jak se k sobě hodí Rak a Štír

Rak
Rak
Rak
22.06 - 22.07
Jestliže existuje znamení, pro které je rodina vším, které se bude bytostně chtít usadit a vést domácnost, je to jistě Rak. Ale to nejsou jediné vlastnosti definující toto znamení. Co tu je dalšího?
Štír
Štír
Štír
23.10 - 22.11
Pravděpodobně neexistuje tak rozdvojené znamení jako je Štír. Na venek chladní, tišší, neprůbojní a a poddajní, ale uvnitř vřou emoce a touhy. A co dalšího ještě toto znamení definuje?

Rak a Štír - Partnerský horoskop

Oba dva jsou hodně rodinně založení a ochranitelští k těm, které milují. Jejich vztah proto bývá velmi pevný. Žárlivost v něm (u těchto znamení dost výjimečně) nemá místo, protože jsou oba tak fixovaní na partnerskou věrnost, že je podvádět ani nenapadne. A co dál tento vztah definuje?

Kariéra

V tomhle se tihle dva skvěle doplňují. Štír je kariérista. Touží po uznání, moci a bohatství. Dokáže tvrdě a cílevědomě pracovat na naplnění svých cílů. Ale zároveň si potřebuje odpočinout, nemůže jet nonstop. A to mu skvěle poskytuje starostlivý rak. Rak, který se tak rád stará o domácnost, udržuje rodinný krb a je pro něj důležité udržovat rodinnou pohodu. Štír se tak vždycky má kam vrátit, váží si raka pro jeho obětavost a péči a rak je zase spokojen, když může svého partnera podporovat v cestě za cílem.

Kompromisy

Obě znamení jsou hodně urážlivá. Když dojde na hádky nebo na jakékoliv jiné spory, mají tendence se stáhnout a nést si křivdy s sebou. Zatímco rak si jen líže rány a je ublížený a nemluvný, dokud hranice nepřeteče a pak vybuchne, metoda štíra je mnohem zrádnější. Štír se totiž tváří úplně normálně, ale všechny křivdy si pamatuje a ukládá. A počká si na pomstu. A upřímně, pomsta by ve vztahu opravdu neměla mít místo. Proto je pro tyhle dva životně důležité naučit se o problémech a sporech diskutovat a řešit je komunikací a to rovnou. Oba dva se musí naučit říct si ve chvíli, kdy se jim něco nelíbí a společně pak dojít k řešení. Je to zdaleka nejlepší cesta s dlouhodobou perspektivou. Protože právě tohle tajnůstkaření ve spojení s tvrdohlavostí jich obou může být ve vztahu vážným problémem.

Neústupnost

Rak i štír jsou rádi přesvědčení o své pravdě a jiný názor tak trochu neberou v potaz. Jsou hodně neústupní a schopní si tvrdohlavě trvat na svém a argumenty brát jako útok na vlastní osobu. Ale tak to přece nefunguje. Oba by se měli naučit umění diskutovat a respektovat názory ostatních. Štír je navíc hodně manipulativní znamení. Když něčeho nemůže dosáhnout přímo, uchyluje se k vpravdě machiavellským metodám a toho druhého prostě do dané situace vmanipuluje. A to není dobrý nápad. Ve chvíli, kdy totiž rak ztratí v toho druhého důvěru, ztratí všechno. Vztah těchto dvou je od základu založen na důvěře a je důležité ji udržovat. Přímé jednání, komunikace a vzájemný respekt. Tři aspekty, které když se naučíte, zvládnete společně cokoliv.

Emoce

Rak i štír jsou jako vodní znamení hodně zatížení na emoce, a právě emocemi se často projevují a jsou jimi ovládáni. A pozor, ani jeden z nich není zrovna „průhledný“. Hloubka jejich citů je nezměrná, nikdo si nemůže být úplně jistý, co vlastně ve skutečnosti vnímají. Trochu se totiž bojí odhalit se, raději všechno skrývají a pohybují se ve stínech, než aby čelili nebezpečí plného světla. A proto by si měli dát pozor, aby toho druhého zbytečně nezraňovali a vždycky si uměli správně projevit lásku. Oba jsou hodně dotekově založení. Také se řítí intuicí, rozumové argumenty u nich příliš nepochodí.

Vášeň

Štír je erotické a vášnivé znamení. Možná až příliš. Také má tendence být ve vztahu dominantní a může se stát, že raka zkrátka poleká. Měl by proto trochu zvolnit, a hlavně na začátku na nic netlačit. Bojácný a opatrný rak se do ničeho tolik nežene a je hodně váhavý. Jakýkoliv nátlak pro něj bude představovat obrovský stres. Pozor tedy, aby se rak nezalekl štírovy horoucí vášně a raději nevzal nohy na ramena. Je tu i to nebezpečí, že protože rak nerad mluví přímo, bude vše tajit a tvářit se, že je všechno v pohodě – a přitom ve skrytu panikařit. Pozor na to.

Podívejte se kdo se k sobě hodí

Charakteristiky znamení
Beran
Beran
21.03 - 20.04
Býk
Býk
21.04 - 20.05
Blíženci
Blíženci
21.05 - 21.06
Rak
Rak
22.06 - 22.07
Lev
Lev
23.07 - 22.08
Panna
Panna
23.08 - 21.09
Váhy
Váhy
22.09 - 22.10
Štír
Štír
23.10 - 22.11
Střelec
Střelec
23.11 - 21.12
Kozoroh
Kozoroh
22.12 - 20.01
Vodnář
Vodnář
21.01 - 19.02
Ryby
Ryby
20.02 - 20.03

Slyšeli jste nebo četli o nás

Žena.cz Týden.cz Dama.cz Femina.cz Flowee.cz Lidovky.cz iDnes.cz Frekvence Evropa2 Aktuálně.cz WomenZone.cz