Jak se k sobě hodí Rak a Váhy

Rak
Rak
Rak
22.06 - 22.07
Jestliže existuje znamení, pro které je rodina vším, které se bude bytostně chtít usadit a vést domácnost, je to jistě Rak. Ale to nejsou jediné vlastnosti definující toto znamení. Co tu je dalšího?
Váhy
Váhy
Váhy
22.09 - 22.10
Váhy bývají rozvážné, často vyvažují konflikty a zvažují pro a proti tak dlouho, až se vůbec nerozhodnou. Jaké vlastně jsou Váhy? Které vlastnosti je charakterizují?

Rak a Váhy - Partnerský horoskop

Obě tato znamení jsou dost jemná a nekonfliktní. Další z vlastností, kterou mají společnou (a která už ovšem není tak pozitivní), je váhavost. Jak si rak a váhy sednou v partnerském životě?

Přehrávání konfliktů

Jak již bylo řečeno, obě tato znamení jsou extrémně nekonfliktní. Ale trochu jiným způsobem. Rak nerad konflikty vyvolává a když je v hádce raněn, má tendence stáhnout se do svého krunýře a uraženě mlčet a hýčkat si svá zranění. Oproti tomu váha všechny problémy řeší prostě tak, že je přechází. A přehazuje pryč. Prakticky udělá cokoliv pro to, aby to nemusela řešit ona. Její klasické řešení je to, že vše nenápadně přesune na partnera a nechá jeho, aby to vyřešil za ní. Což bude u raka alespoň ze začátku fungovat skvěle. Rodinně založený rak je totiž schopen, ve chvíli, kdy má dojem, že je „jeho člověk“ ohrožen, naostřit klepeta a vyrazit do boje. A váha to má tendence zneužívat. Ale pozor, trpělivost raka je omezená. Pro něj je ve vztahu důležitá důvěra. Není zrovna přeborník v odhalování manipulace, ale když už na ní přijde, je strašně zraněn a reaguje opravdu velmi špatně. Navíc ho pak začne vytáčet i způsob, jakým váha odsouvá partnerské problémy a odmítá o nich diskutovat. Váhy, pokud nechcete o raka přijít, měly byste se naučit postavit samy za sebe. Postupně pracovat na přímém jednání a přestat se schovávat za partnera. Klíčem je komunikace. Bez manipulace. Mluvte spolu, jak co kdo vnímá, potřebuje a chce.

Zábava

Váha si velmi užívá domácí pohody. Má ráda čistý pohodlný domov, kam se může vracet a kde ji čeká teplá večeře. Ale zároveň to není vyloženě domácký typ rakova formátu. Rak je totiž poměrně nenáročný. Být doma mu vyhovuje, nepotřebuje nikam jinam chodit, nemá přílišné ambice a rád se prostě stará o rodinu. To váha potřebuje k životu zábavu. Raci by si toho měli být vědomi a dát si pozor, aby nepodlehli falešné iluzi, že váha je domácká a stejně založená jako rak. A pokusit se dát si pozor na to, aby se nenudila. Občas s ní někam vyrazit, nebát se sem tam přijmout nějakou její výzvu. Protože nudící se váha má tendence z hnízda vylétávat za zábavou. A rak tohle bere špatně. Zvláště vzhledem k tomu, jak rodinně je založen on a jak potřebuje mít toho druhého u sebe a být si jist jeho věrností. A zvláště to druhé je u flirtující váhy tak trochu problém. A protože rak se nerad hádá, většinou jen zaleze a uraženě mlčí. A váha už neřeší raději vůbec nic. A jak z toho ven? Rak by se měl naučit dávat váze volnost, anebo všechny ty věci podnikat s ní. A váha? Ta si zase musí uvědomit, jak je rak žárlivý a jak ho to zraňuje a ujistit ho o své věrnosti.

Romantika

Obě tato znamení jsou hodně jemná a romanticky založená. O velká gesta a důkazy lásky u nich nebude nouze. Potřebují si často říkat, jak se mají rádi. Obě tato znamení jsou také dost kontaktní. A to je dobře. Základem jejich vztahu bude umět toho druhého ujistit o své lásce a o tom, jak moc si ho váží.

Finance

Rak je na peníze odborník. Je rozumný a šetrný. Váha milující estetično zase ráda nakupuje, a tak přízemními věcmi jako je stav pokladny se nezdržuje. A tak jsou zde rozpory. Diplomatická váha sice většinou dokáže raka uklidnit a přemluvit, ale přeci jen by měl rodinným rozpočtem vládnout hlavně rak. Je mnohem praktičtější, ale zároveň ne škrt jako třeba panna.

Náladovost

Váha špatně zvládá rakovy výkyvy nálad a tendence řídit se jen a pouze zmítajícími se city. Na druhou stranu ho ale většinou dokáže uklidnit a přinést do života tolik potřebný optimismus, se kterým se rak konečně dokáže podívat na budoucnost s úsměvem.

Podívejte se kdo se k sobě hodí

Charakteristiky znamení
Beran
Beran
21.03 - 20.04
Býk
Býk
21.04 - 20.05
Blíženci
Blíženci
21.05 - 21.06
Rak
Rak
22.06 - 22.07
Lev
Lev
23.07 - 22.08
Panna
Panna
23.08 - 21.09
Váhy
Váhy
22.09 - 22.10
Štír
Štír
23.10 - 22.11
Střelec
Střelec
23.11 - 21.12
Kozoroh
Kozoroh
22.12 - 20.01
Vodnář
Vodnář
21.01 - 19.02
Ryby
Ryby
20.02 - 20.03

Slyšeli jste nebo četli o nás

Žena.cz Týden.cz Dama.cz Femina.cz Flowee.cz Lidovky.cz iDnes.cz Frekvence Evropa2 Aktuálně.cz WomenZone.cz