Jak se k sobě hodí Rak a Vodnář

Rak
Rak
Rak
22.06 - 22.07
Jestliže existuje znamení, pro které je rodina vším, které se bude bytostně chtít usadit a vést domácnost, je to jistě Rak. Ale to nejsou jediné vlastnosti definující toto znamení. Co tu je dalšího?
Vodnář
Vodnář
Vodnář
21.01 - 19.02
Typický samorost, který ani tak nejde proti proudu, jako ho spíše volně křižuje. Vodnáři jsou zkrátka originální, pokrokoví a sví. A co dalšího je vystihuje?

Rak a Vodnář - Partnerský horoskop

Vizionářský vodnář se setkal s citlivým rakem. Bude jim to klapat?

Svoboda

V první řadě je třeba připomenout jednu ze základních charakteristik vodnáře. Miluje svobodu. Je vizionář ztracený ve svých představách, který potřebuje mít v jednání volnost. Má rád lidi a chodí hodně do společnosti. To může usedlému rakovi, který by nejraději dlel doma a staral se o dům, trochu vadit a bude se snažit vizionáře všemi možnými způsoby držet u sebe. Cítí se totiž opuštěně a zrazeně, nedej bože, když začne žárlit a vodnářovu lehkovážnost si vyloží jako sklon k záletům. Tomu se vodnář samozřejmě bude bránit a tím víc se snažit prokázat vlastní svobodu a nezávislost. Řešením je kompromis. Vodnář se naučí, že rak potřebuje cítit, že se na něj může absolutně spolehnout, a to i v otázce věrnosti. A také, že potřebuje projevovat city a být si blízko. Rak zase musí pochopit, že všechno, co vodnář dělá musí dělat z vlastní vůle. Že je marné snažit se ho k něčemu nutit. Snad ho k tomu jen šikovně přivést tak, aby to vypadalo jako jeho nápad.

Pomáhat

Rak a vodnář si mohou na první dojem skvěle sednout i proto, že oba jsou hodně obětaví a touží pomáhat druhým. Ale trochu odlišně. Zatímco rak je vysazen na své bližní, udělal by pro ně cokoliv a bezvýhradně je miluje, vodnář touto láskou všeobjímá celou zemi. Touží pomáhat druhým, zlepšit svět okolo a díky svému vizionářství ví přesně, jak to udělat. Jen to nedokáže dokončit a nezbývá mu čas na praktické stránky života. A v tomto se mohou skvěle doplňovat. Rak se o vodnáře s láskou postará a pomůže mu dokončovat jeho projekty. A vodnářova invence se bude moci rozletět. Poté nemá problém rakovi s domácími povinnostmi pomoci a bavit ho skvělými historkami a sněním o tom, co vymyslel.

Modernizovat

Vodnář miluje vše moderní a nové. Rak je oproti tomu dost staromódní. Jak tím, co má rád a čím se obklopuje, tak svým smýšlením. A vodnář se ho pokusí změnit a modernizovat. Když to ovšem provede nešetrně, maximálně raka uvrhne do depresí, že je opuštěný, nedostatečný, nemilován takový, jaký je a musí se násilím změnit. Pozor na to, vodnář si musí uvědomit, jak citlivý a náladový rak je a snažit se volit slova tak, aby ho zbytečně neranil. Protože rak toto bere opravdu velmi těžce.

Konflikty

Jak tihle dva řeší konflikty? Rak bývá většinou poměrně pasivní. Pokud ho něco raní, stáhne se do sebe a uraženě si líže rány a pak nějakou dobu se svým protějškem nemluví. Vodnář si konflikty nijak neužívá. Má tendence je konstruktivně řešit a ubíjí ho, když se to motá v kruhu. Obecně nesnáší stagnaci a stálost bez pokroku. Zároveň je hodně přizpůsobivý. A raději se tedy situaci podvolí a přijme ji, než aby se pořád hádal. V extrému může dojít až k tomu, že si vodnář raději něco vymyslí a slíbí co nemá v úmyslu splnit, jen aby nemusel zase podstupovat hádku. Nad sebou by se tady měli zamyslet oba. Rak, protože je špatně, pokud dohnal vodnáře až sem (lepší je konstruktivně diskutovat než se hádat) a vodnář, protože když rak jeho prokoukne, bude mít velký problém mu znovu dát svou důvěru.

Vcítění se

Rak je emotivní znamení, které se řídí intuicí. Vodnář si rád o věcech promluví přímo. Není příliš empatický, tyhle věci řeší prostým rozhovorem s tím druhým. To sice může jít rakovi trochu na nervy, ale musí si uvědomit, že se vodnář doopravdy snaží ho pochopit a pracovat na zlepšení vztahu a toto je pro něj zkrátka jediná cesta. A zas tak strašlivá oběť to přeci není, že?

Když se naučí vzájemnému respektu a nebudou se navzájem omezovat, bude jejich vztah velmi pevný, jako ostatně u všech.

Podívejte se kdo se k sobě hodí

Charakteristiky znamení
Beran
Beran
21.03 - 20.04
Býk
Býk
21.04 - 20.05
Blíženci
Blíženci
21.05 - 21.06
Rak
Rak
22.06 - 22.07
Lev
Lev
23.07 - 22.08
Panna
Panna
23.08 - 21.09
Váhy
Váhy
22.09 - 22.10
Štír
Štír
23.10 - 22.11
Střelec
Střelec
23.11 - 21.12
Kozoroh
Kozoroh
22.12 - 20.01
Vodnář
Vodnář
21.01 - 19.02
Ryby
Ryby
20.02 - 20.03

Slyšeli jste nebo četli o nás

Žena.cz Týden.cz Dama.cz Femina.cz Flowee.cz Lidovky.cz iDnes.cz Frekvence Evropa2 Aktuálně.cz WomenZone.cz