Jak se k sobě hodí Štír a Kozoroh

Štír
Štír
Štír
23.10 - 22.11
Pravděpodobně neexistuje tak rozdvojené znamení jako je Štír. Na venek chladní, tišší, neprůbojní a a poddajní, ale uvnitř vřou emoce a touhy. A co dalšího ještě toto znamení definuje?
Kozoroh
Kozoroh
Kozoroh
22.12 - 20.01
Máte ve své blízkosti někoho, o kom se dá říct, že je až přemoudřelý? Vždycky klidný, do ničeho se nevrhá po hlavě, všechno si pečlivě promyslí a řídí se předem promyšlenými plány? Porotm to určitě bude Kozoroh. A co vlastně Kozorohy definuje?

Štír a Kozoroh - Partnerský horoskop

Záludný, mocichtivý a manipulativní štír. Přitom ale věrný, oddaný a ochotný se pro druhého cele obětovat. A vedle toho asketický, přísný kozoroh. Trochu mnich a trochu kariérista. Jak si budou rozumět?

Domov

Pro oba je domov velice důležitým pojmem. Touží po tom vybudovat si kvalitní a útulné zázemí, oba jsou dost rodinné typy a v tomhle si skvěle rozumí. Také se shodnou v otázce financí. Oba mají rádi čistý stůl, všechno zaplacené a vyřešené. Nesnáší představu dluhů nebo zmatku v penězích. A samozřejmě jich mají rádi hodně. Kozoroh je vysazený na budování si finančních rezerv pro případ nepříznivé budoucnosti (kterou ve své malomyslnosti předvídá víceméně neustále). A ani štírovi tento koncept není cizí. A právě tohle by si měli uvědomit, až budou řešit své kariéry.

Kariérismus

Kozoroh je totiž kariérista. Touží po dosažení uznání a po slávě, ale ví, že se k ní nejdřív musí tvrdě dopracovat. Bere si ty nejtěžší práce a tráví nad nimi nejen přesčasy, ale bere si je i domů. To může štírovi na začátku dost vadit. Díky svému materialismu touží mít toho druhého blízko u sebe a nevyhovuje mu, že se mu kozoroh nevěnuje a tráví spoustu času jinde. To je pak o kompromisu. S kozorohem se dá dobře diskutovat, má racionální a klidné argumenty. Měli by se štírem dohodnout, jak to vyřešit – spojení kariéry a touze po společném čase. Pomoci by také mohlo, když si vynalézavý štír uvědomí, že za celou kozorohovou tvrdou prací je touha po uznání a začne ho chválit a říkat mu, jak si jej a jeho tvrdé práce váží.

Důvěra

Štír a kozoroh si rozumí i v základním životním nastavení. Je pro ně oba nesmírně důležitá důvěra a hloubka ve vztahu. Touží po pevné, opravdové lásce. Kozoroh sice na první pohled vypadá jako kus ledu bez citů, jen jako racionální robot a štír se zase někdy doslova utápí ve svých vřících emocích, žárlivosti, touze a sklonu mít nad druhým kontrolu, ale pod tím vším jsou shodné pohnutky. Oba jsou nesmírně věrní a oddaní, na žárlivost a zálety u těchto dvou zapomeňte. A právě díky tomu mají naději, že pokud proniknou pod své skořápky a začnou tomu druhému opravdu věřit, vybudují si nebývale pevný a kvalitní vztah. Toto pouto si budou stavět dlouho. Ale zato bude stálé.

Manipulace

Kozoroh je jediné znamení, které doopravdy dokáže eliminovat štírův sklon manipulovat a ovládat toho druhého. Kozoroh je totiž od svého založení hrozně pevné znamení. Absolutně nepřizpůsobivý, ale tím pádem také neovlivnitelný. Štírovy jemné taktiky narazí na zeď a bude jasné, že takhle to nepůjde. Ideální je samozřejmě prostá komunikace. Když se ti dva naučí, že mohou tomu druhému říct všechno a že by s ním měli mluvit o všem, co je na vztahu trápí a co by chtěli změnit. A mluvit otevřeně, a tak to také brát. Štír má totiž takový ošklivý zvyk zapamatovat si každé příkoří, které mu bylo způsobeno a pak se ve vhodné chvíli pomstít. A přímý kozoroh nadevše ctící zákony fair-play tohle vůbec nebere dobře.

Emoce

Problém může nastat, pokud se kozoroh náhled zalekne hloubky štírova prožitku a jeho emocí. Pokud už bude mít dost žít pořád vedle štíra a jeho vřících citů. Když ho znechutí štírovy útoky ze zálohy a věčné msty. Štír na něj zkrátka může být až příliš intenzivní. A řešení? Respekt, porozumění tomu druhému a komunikace. Jako vždy.

Když se to podaří a ti dva spolu zůstanou, založí nesmírně pevný svazek a šťastnou rodinu. Kozoroh štíra naučí kontrolovat své emoce a přestat manipulovat (protože mu to k ničemu nebude) a štír ho zase na oplátku zasvětí do úžasné hloubky emocí a ukáže mu, jak se dívat nejen na povrch, ale i do hloubky.

Podívejte se kdo se k sobě hodí

Charakteristiky znamení
Beran
Beran
21.03 - 20.04
Býk
Býk
21.04 - 20.05
Blíženci
Blíženci
21.05 - 21.06
Rak
Rak
22.06 - 22.07
Lev
Lev
23.07 - 22.08
Panna
Panna
23.08 - 21.09
Váhy
Váhy
22.09 - 22.10
Štír
Štír
23.10 - 22.11
Střelec
Střelec
23.11 - 21.12
Kozoroh
Kozoroh
22.12 - 20.01
Vodnář
Vodnář
21.01 - 19.02
Ryby
Ryby
20.02 - 20.03

Slyšeli jste nebo četli o nás

Žena.cz Týden.cz Dama.cz Femina.cz Flowee.cz Lidovky.cz iDnes.cz Frekvence Evropa2 Aktuálně.cz WomenZone.cz