Jak se k sobě hodí Štír a Štír

Štír
Štír
Štír
23.10 - 22.11
Pravděpodobně neexistuje tak rozdvojené znamení jako je Štír. Na venek chladní, tišší, neprůbojní a a poddajní, ale uvnitř vřou emoce a touhy. A co dalšího ještě toto znamení definuje?
Štír
Štír
Štír
23.10 - 22.11
Pravděpodobně neexistuje tak rozdvojené znamení jako je Štír. Na venek chladní, tišší, neprůbojní a a poddajní, ale uvnitř vřou emoce a touhy. A co dalšího ještě toto znamení definuje?

Štír a Štír - Partnerský horoskop

Vztah dvou štírů byl jednou popsán jako „černobílý“ a to je poměrně přesné. Buď je to absolutně strašné nebo skvělé. Buď se ti dva navzájem zničí, nebo budou mít tak pevný vztah, že jim bude moci široké okolí závidět. Jisté je jen jedno. Že ať už to dopadne jakkoliv, ani jeden (a pravděpodobně i všichni přihlížející) na tento vztah nikdy nezapomenou.

Vášeň

Tím osudovým slovem, které vede vztah dvou štírů ať už světlem nebo stínem je vášeň. Ta ale vždy může nabývat opačných podob. Oddanost proti majetnictví. Věrnost proti žárlivosti. Intenzivní láska versus kruté manipulaci. Na kterou stranu mince dopadne? Všechno záleží jen a pouze na tom, jak spolu dokáží komunikovat a ovládnout svoje vlastní emoce.

Oddanost

Štíři jsou ve své lásce věrní a vytrvalí. Pokud někoho milují, činí tak opravdu celou svou bytostí. Budou ho chránit zuby nehty, budou za ním stát, budou ho podporovat a půjdou za ním klidně i za kraj světa. Ve své lásce jsou nesmírně intenzivní a vztah pro ně znamená kompletní propojení těch dvou. Ve skrytu duše touží po pevném vztahu bez jakýchkoliv úskoků, tajností a skrytých míst. Ale právě že ty si štíři budují opravdu rádi, protože málokdy odhalují všechny karty. Ví, že to není strategické.

Manipulace

A právě velké strategické hře se celý vztah podobá. Štíři mívají sklony k tomu toužit toho druhého vlastnit. Ovládat ho a absolutně si jej podmanit. To činí skrytou manipulací, jsou skvělými šedými eminencemi na poli mezilidských vztahů. A nejšťastnější bývají, když mohou stát v pozadí a tahat za nitky. Jejich soužití se tak, pokud s tím nebudou něco dělat, může snadno zvrhnout v brutální boj o moc. Budou se snažit ovládat toho druhého a vlastnit ho. Jsou majetničtí a tyto sklony projevují i vůči svým blízkým. Nebudou se štítit ničeho. V extrémních případech může dojít až k dennodenní válečné zóně plné jedovatých poznámek, emočního vydírání až i fyzického násilí. Štíři jsou tak vášniví, až se v tom dokáží kompletně ztratit a utopit. Oba pak budou hledat únik. A dostanou se k závislostem nebo dalším odsouzeníhodným zábavám.

Žárlivost

Tím že jsou štíři majetničtí a věrní, bývají také velmi žárliví. A tím, že z nich sexualita až vyzařuje často toho druhého neprávem podezřívají. A když nemají jistotu a partnerovi nevěří, mohou se změnit až ve stíhačky.

Chovejte se dospěle

Všechny výše popsané problémy a aspekty odkazují na temnou stránku vztahu. Na tu, která se začne odehrávat, pokud se štíři nebudou chovat dospěle a nedokáží ovládat své vlastní emoce. Jak ale všechno to temné zvrátit ve světlé? Štíři se především musí naučit krotit své vlastní ego a dokázat zvládat emoce. Nenechat se strhnout v boj o moc. Uvědomit si, že o tom vztah přece není, že je zejména o vzájemném respektu. Když budou mít toto na paměti a budou pracovat na tom, aby druhého uznávali a omezili své nečisté hry, má vztah nakročeno správným směrem. Tím klíčovým aspektem, který by měli štíři zvládnout je vzájemná komunikace. Naučit se s tím druhým mluvit, kdykoliv bude nějaký problém a společně na něm pracovat. Naučit se, že ve vztahu by k sobě měli být upřímní a nic neskrývat. Co se boje o dominanci týče, nejlepší by bylo, kdyby si partneři striktně rozdělili „sféry vlivu“ – tady jednám já a tady ty. Tak předejdou konfliktům.

Pevný vztah

Když se jim tohle vše podaří vyřešit, bude jejich vztah extrémně pevný a úspěšný. Stane se z nich skvělý tandem, který se bude navzájem všemožně podporovat. Cílevědomě si půjdou za svými cíli, a přitom budou mít pevné zázemí s partnerem, který při nich bude stát a chránit je i kdyby se měl na ně hroutit celý svět. Vztah, ze kterého ani po letech nevyprchá intimita a vášeň a který jim bude moci široké okolí závidět.

Podívejte se kdo se k sobě hodí

Charakteristiky znamení
Beran
Beran
21.03 - 20.04
Býk
Býk
21.04 - 20.05
Blíženci
Blíženci
21.05 - 21.06
Rak
Rak
22.06 - 22.07
Lev
Lev
23.07 - 22.08
Panna
Panna
23.08 - 21.09
Váhy
Váhy
22.09 - 22.10
Štír
Štír
23.10 - 22.11
Střelec
Střelec
23.11 - 21.12
Kozoroh
Kozoroh
22.12 - 20.01
Vodnář
Vodnář
21.01 - 19.02
Ryby
Ryby
20.02 - 20.03

Slyšeli jste nebo četli o nás

Žena.cz Týden.cz Dama.cz Femina.cz Flowee.cz Lidovky.cz iDnes.cz Frekvence Evropa2 Aktuálně.cz WomenZone.cz