Jak se k sobě hodí Štír a Střelec

Štír
Štír
Štír
23.10 - 22.11
Pravděpodobně neexistuje tak rozdvojené znamení jako je Štír. Na venek chladní, tišší, neprůbojní a a poddajní, ale uvnitř vřou emoce a touhy. A co dalšího ještě toto znamení definuje?
Střelec
Střelec
Střelec
23.11 - 21.12
Jako u všech ohnivých znamení, i život se Střelcem je jedna velká, divoká jízda. Střelci, a to je pravděpodobně jejich určující a nejdůležitější charakteristika, zkrátka nesnášejí nudu a stereotyp. A proto jsou ochotní udělat téměř cokoliv, aby se tomu vyhnuli. A jaké další věci a vlastnosti Střelce charakterizují?

Štír a Střelec - Partnerský horoskop

Svobodu milující věčný smíšek Střelec, optimista s velkými plány i nešikovností a k němu cílevědomý, ambiciózní štír, šedá eminence s touhou všechno řídit. Půjde to dohromady?

Svoboda

Základním kamenem úrazu ve vztahu mezi těmito dvěma bude jednoduchý pojem. Svoboda. Střelec miluje svobodu, potřebuje ji. Pro něj je to základní životní nutnost. Když je svázaný, trpí a v kleci umírá. Oproti tomu štír bývá dost majetnický, chce toho druhého vlastnit, mít ho u sebe a skrytě ovládat. A tyhle dvě filozofie se zkrátka neshodují. Štír taktéž touží po velké fyzické blízkosti. Rád se druhého dotýká a vyhovuje mu, pokud mohou trávit co možná nejvíce času spolu. Střelec rád vyráží za dobrodružstvím a nemá problém vzít partnera s sebou, o tom žádná. Tady ovšem přichází na řadu otázka, je-li štír vůbec schopen střelcovo tempo držet. Pokud ne a bude snažit naopak po střelci vyžadovat, aby se svých aktivit vzdal a byl se štírem, ten odmítne. Nenechá si na svou svobodu sáhnout.

Žárlivost

Štír je velmi žárlivé znamení a vzhledem k tomu, jak si štír užívá společnost a jak často bývá pryč může štír nabýt dojmu, že ho jeho láska podvádí. A začne být zle. Žárlivé scény jsou na pořadu dne a střelec se, protože obvinění pravděpodobně bude bezpředmětné, urazí. A bude to brát jen jako další útok na svou suverenitu.

Manipulace

A v neposlední řadě bude kamenem úrazu i tendence štíra získávat to co chce čistě manipulací. Je zvyklý hrát zákulisní hry, nerad stojí ve světle reflektorů. V tom mu střelcova společenská povaha vyhovuje, střelec je totiž ve světle naopak rád, je to bavič každé společnosti. Také mu nedělá problém přenechat štírovi péči o společnou domácnost a fungování (zejména finance třeba bude muset mít ve správě výhradně štír, protože střelec má až přílišné tendence rozhazovat a neřešit, kde vezme na zítřejší oběd). Toho si štír cení, pokud to na něm tedy není hozené celé, pokud sice většinu správy má pod svými křídly on, ale střelec také pomáhá. Štír má pak kýžený pocit kontroly. Střelec se bez problému přizpůsobí, jeho znamení je velmi pružné a dokáže rychle reagovat na vnější podněty. Jejich domácnost bude pravděpodobně vypadat tak, že pod palcem ji z velké většiny bude mít štír a se střelcem se domluví, kdo bude dělat jaké povinnosti. Zkrátka jim to klape. Dokud tedy štír nesáhne na střelcovu svobodu. Použije k tomu pravděpodobně také manipulaci, bude se snažit držet si partnera u sebe, kontrolovat ho. Jde takzvaně přes mrtvoly a ani emoční nátlak není problém. Ale u střelce tvrdě narazí. Ten je na toto všechno extrémně citlivý a svazovat se nenechá. Čím víc se bude štír snažit, tím víc bude střelec pouta rozervávat až je najednou zahodí úplně a odletí.

Respekt

Štír především musí omezit svou touhu vlastnit druhé a dát střelci dostatečný prostor. Když se mu toto povede zvládnout, bude jejich vztah skvělý. Střelec totiž dokáže štíra uvolnit, rozesmát. Ukázat mu, že svět je vlastně krásný a neskrývají se v něm nástrahy za každým rohem. Pro štíra to bude cenná životní lekce, a i kdyby vztah nakonec nevydržel, střelcův pohled na svět ho úžasně obohatí. Střelec zase získá věrného společníka, odrazový můstek pro své cesty do vesmíru a někoho, kdo mu konečně dá do pořádku finance. Všechno zkrátka záleží jen na vzájemném respektu a pochopení. Stejně jako štír musí přestat střelce omezovat, tak ten by měl zvážit omezení svých aktivit s tím, že štír potřebuje, aby s ním jeho partner trávil dostatek času. A trochu víc se mu věnovat. Jako v každém vztahu i tady je základním kamenem a tím, co rozhoduje o úspěchu nebo pádu komunikace. Partneři se spolu musí naučit komunikovat a říkat si, když se jim něco nelíbí, aby to pak mohli společně vyřešit.

Podívejte se kdo se k sobě hodí

Charakteristiky znamení
Beran
Beran
21.03 - 20.04
Býk
Býk
21.04 - 20.05
Blíženci
Blíženci
21.05 - 21.06
Rak
Rak
22.06 - 22.07
Lev
Lev
23.07 - 22.08
Panna
Panna
23.08 - 21.09
Váhy
Váhy
22.09 - 22.10
Štír
Štír
23.10 - 22.11
Střelec
Střelec
23.11 - 21.12
Kozoroh
Kozoroh
22.12 - 20.01
Vodnář
Vodnář
21.01 - 19.02
Ryby
Ryby
20.02 - 20.03

Slyšeli jste nebo četli o nás

Žena.cz Týden.cz Dama.cz Femina.cz Flowee.cz Lidovky.cz iDnes.cz Frekvence Evropa2 Aktuálně.cz WomenZone.cz