Jak se k sobě hodí Štír a Vodnář

Štír
Štír
Štír
23.10 - 22.11
Pravděpodobně neexistuje tak rozdvojené znamení jako je Štír. Na venek chladní, tišší, neprůbojní a a poddajní, ale uvnitř vřou emoce a touhy. A co dalšího ještě toto znamení definuje?
Vodnář
Vodnář
Vodnář
21.01 - 19.02
Typický samorost, který ani tak nejde proti proudu, jako ho spíše volně křižuje. Vodnáři jsou zkrátka originální, pokrokoví a sví. A co dalšího je vystihuje?

Štír a Vodnář - Partnerský horoskop

Tyhle dvě povahy jako by byly na první pohled téměř neslučitelné. Rozlítaný, svobodomyslný a pokrokářský vodnář, zpodobnění pokroku. A k němu skrytý štír se svými psychickými hrami, manipulativností a sklonem k majetnictví. Jeden zpodobnění rozumu a druhý citů. Jak to půjde dohromady?

Povahy

Pro začátek asi bude nejvhodnější uvést, v čem všem se vlastně tihle dva liší a co je naopak spojuje. Zatímco vodnář je rozumově založený, štír se vyžívá v citech. Dokáže jedna pragmaticky a racionálně, ale pod tím vším bude hluboká studna vřících citů, které budou veškeré logicky úvahy pravidelně podkopávat. Vodnář se nad ničím příliš nezamýšlí, jedná energeticky a rychle. Řídí se tím, co je správné. Štír je klidnější a pomalejší, své plány promýšlí a pečlivě je skládá. A rozhoduje se podle toho, co mu přijde dobré (a správné a dobré jsou dvě rozdílné věci, stejně jako rozum a cit). Spojuje je touha po hlubokém vztahu, po boku někoho, kdo je bude milovat vždy a za všech okolností. A další společná věc, u které by možná spíš ale bylo lepší, kdyby ji měli rozdílnou, je absolutní nechuť ustupovat, vytvářet kompromisy a přizpůsobovat se. Ale s tím zkrátka budou muset něco dělat.

Nezávislost

Vodnář si zakládá na svobodě. Potřebuje ji a vyžaduje. Musí se cítit volný a v rozletu. To štír ovšem příliš nechápe, chce mít toho druhého u sebe, ovládat ho a kontrolovat. Jeho sklon vlastnit je zde tvrdým oříškem. Čím víc se ovšem bude snažit vodnáře spoutat, tím více se ten bude bránit, a nakonec se to štírovi ani nikdy nepodaří. Maximálně tak docílí toho, že se vodnář uchýlí do cizí náruče.

Žárlivost

Vodnář miluje lidi. Miluje lidstvo celkově, je to vizionář se spoustou představ a plánů o tom, co všechno by se mělo změnit. Má spoustu kamarádů a bez problémů si dělá nové. Touží poznat každého, naučit se vždy něco nového. Miluje je všechny bez rozdílu a je schopen se pro ně poměrně dost obětovat. Štír oproti tomu touží pom tom, aby byl pro druhého ten jediný milovaný, jedinečný. A vodnářova všeobjímající láska jej deptá, má dojem, že vodnář má radši svoje přátele a štírovi se ani nevěnuje. Trápí ho to, je zoufalý, a právě v zoufalství spřádá všechny své manipulativní plány. Proto je důležité si uvědomit, že toto fungování je vodnářova přirozenost. A že to, jak moc štíra miluje projevuje právě tím, jak často se k němu vrací a že se k němu vůbec vrací. Jakákoliv snaha vodnáře omezit dopadne katastrofálně a štír by od ní měl rovnou upustit. Vodnář si na druhou stranu zase musí uvědomit, jak sobecké vlastně jeho chování vzhledem k partnerovi je, že se štír trápí a že by mu měl věnovat více času, a především mu dávat jasně najevo svou lásku a to, že je pro něj jediný. V intimní sféře mezi nimi pravděpodobně vyvstane hlavně na začátku problém. Štír je totiž znamení vyloženě spojené s erotikou, zatímco vodnář ji vlastně ani tolik nepotřebuje a raději se zabývá svými plány. Tady to chce jen čas a vzájemné slazení se.

Hádky

V tomto vztahu o hádky holt nouze nebude. Komunikativní a otevřený vodnář, který používá racionální argumenty se zde střetne se štírem, který pod vlivem emocí začíná rozehrávat své psychologické hry. To ale vodnáře nesmírně dráždí. Proto je důležité, aby se ti dva spolu naučili kvalitně komunikovat. Opravdu spolu mluvit, mluvit otevřeně a přímo. Aby štír zapomněl na křivdy a neměl tendence si je ukládat a později se pak mstít a vodnář zase upustil od svých vtípků a rádobyvtipných hlášek sloužících k odbytí toho druhého, které štírovi tak ubližují. Pokud se jim to podaří i díky špičkové vzájemné komunikaci dokáží vybudovat opravdu pevný vztah. Štír bude vodnáře plně podporovat v jeho vizionářských plánech a pomůže mu je opravdu uskutečnit a vodnář zase vytáhne štíra na světlo a naučí ho ovládat se a zejména krotit své bouřící emoce.

Podívejte se kdo se k sobě hodí

Charakteristiky znamení
Beran
Beran
21.03 - 20.04
Býk
Býk
21.04 - 20.05
Blíženci
Blíženci
21.05 - 21.06
Rak
Rak
22.06 - 22.07
Lev
Lev
23.07 - 22.08
Panna
Panna
23.08 - 21.09
Váhy
Váhy
22.09 - 22.10
Štír
Štír
23.10 - 22.11
Střelec
Střelec
23.11 - 21.12
Kozoroh
Kozoroh
22.12 - 20.01
Vodnář
Vodnář
21.01 - 19.02
Ryby
Ryby
20.02 - 20.03

Slyšeli jste nebo četli o nás

Žena.cz Týden.cz Dama.cz Femina.cz Flowee.cz Lidovky.cz iDnes.cz Frekvence Evropa2 Aktuálně.cz WomenZone.cz