Jak se k sobě hodí Střelec a Kozoroh

Střelec
Střelec
Střelec
23.11 - 21.12
Jako u všech ohnivých znamení, i život se Střelcem je jedna velká, divoká jízda. Střelci, a to je pravděpodobně jejich určující a nejdůležitější charakteristika, zkrátka nesnášejí nudu a stereotyp. A proto jsou ochotní udělat téměř cokoliv, aby se tomu vyhnuli. A jaké další věci a vlastnosti Střelce charakterizují?
Kozoroh
Kozoroh
Kozoroh
22.12 - 20.01
Máte ve své blízkosti někoho, o kom se dá říct, že je až přemoudřelý? Vždycky klidný, do ničeho se nevrhá po hlavě, všechno si pečlivě promyslí a řídí se předem promyšlenými plány? Porotm to určitě bude Kozoroh. A co vlastně Kozorohy definuje?

Střelec a Kozoroh - Partnerský horoskop

Přísný kozoroh, který touží po tom dopracovat se tvrdou prací ke hvězdám a sklidit obdiv davů a k němu nezodpovědný, a tak trochu náhodně oscilující střelec, optimista a nešika s velkolepými plány. Sednou si?

Svoboda

Na první pohled by se mohlo stát, že základní střelcův životní předpoklad – touha po svobodě bude v tomto vztahu naplněn, protože moudrý kozoroh střelce neomezuje. Dokonce mu i velmi imponuje střelcova životní filozofie „žít a nechat žít“, protože on sám se tak může v klidu věnovat budování kariéry a nikdo ho nepeskuje, že je pořád v práci a tu si nosí i domů. To ale nebude trvat moc dlouho. A to ze dvou důvodů. Jednak proto, že kozoroh je tak trochu kontrolor. Má tendence všechny ostatní mentorovat a linkovat jim život, pokud dostane dojem, že oni sami ti nezvládají. A v jeho očích to nezodpovědný střelec, který má cíle pouze vysněné a pořád chodí na nejrůznější večírky místo toho, aby na svých cílech pracoval, je. A tak se bude snažit „optimalizovat“ fungování i střelci. Ten to ovšem vezme jako narušování svobody, nic nedá na kozorohovy racionální argumenty a stejně si to udělá po svém. Kozoroh, který potřebuje každou vteřinu svého bytí využít užitečně a odmítá dělat cokoliv, co by nevedlo k nějakému smysluplnému výsledku zkrátka nedokáže pochopit, že ne každý to má stejně a střelcův odpor nepochopí či si ho vezme osobně.

Hloubka

Kozoroh potřebuje ve vztahu citovou hloubku, musí tomu druhému absolutně věřit. A to je u střelce problém. Ten je totiž poměrně nezodpovědný, a hlavně pořád někde lítá. Může se stát, že si kozoroh jeho výlety vyloží jako zálety a pak je problém. Zároveň ho může zneklidňovat střelcova společenská povaha a fakt, že nešetří pozorností a často to může vypadat, jako by koketoval. Ti dva by si především spolu o tomhle všem pořádně promluvit – což by neměl být problém, kozoroh má logické a racionální argumenty a střelec je zase velmi otevřený a přímý – a ujasnit si to. Co za nevěru považují, jak by se měli chovat, co od vztahu očekávají a jaká pravidla si nastaví.

Slova

Kozoroha mohou velmi ranit neuvážlivá slova střelce. Ten má totiž tendence dřív mluvit než myslet a občas říct něco strašného. Co ani tak nemyslí, prostě mu to jen ulítne. A tendencí vyžehlit to vše ještě zhorší. Kozoroh bude zraněný. Pravděpodobně se pak ještě odtáhne a bude se chovat chladněji než obvykle (kozoroh city obecně projevuje dost minimálně a nerad se chová emočně). Což střelce zmate a pokud to bude trvat dlouho, může až dojít k názoru, že jej kozoroh nemiluje.

Správa

Kde mohou nastat třecí plochy, to je přístup každého k nich k financím a obecně fungování domácnosti. Kozoroh je šetřílek, který se tolik obává temné budoucnosti, že má vždy poměrně slušnou rezervu. V domácnosti je systematický, organizovaný a pečlivý. Střelec je opak. Rozhazuje, kde může a neřeší, jak peníze vrátit. Je chaotik a bordelář. Jak to zkombinovat? Rodinnou pokladnu asi dostane nevyhnutelně do správy kozoroh. Ten by si ale měl uvědomit, že není nutné připravovat se na konec světa a sem tam může finance na střelcovu zábavu vydat. V domácnosti by si tihle dva měli rozdělit úkoly a dát nějaký pevný řád, kterého se bude muset držet i střelec.

Společnost

Střelec má dar dokázat kozoroha uvolnit, naučit ho optimismu a vytáhnout do společnosti. Zároveň by ale neměl na to jít příliš rychle. Když totiž kozoroh nebude střelcovo tempo stíhat a dostane dojem, že mu zábava bere až moc energie využitelné účelněji jinde, všechny další akce odmítne. Proto pozor střelci, trochu brzděte! Střelec se pak zase na oplátku může od kozoroha naučit zodpovědnosti, umět se věnovat detailům a o tom, jak funguje praktická stránka života.

Podívejte se kdo se k sobě hodí

Charakteristiky znamení
Beran
Beran
21.03 - 20.04
Býk
Býk
21.04 - 20.05
Blíženci
Blíženci
21.05 - 21.06
Rak
Rak
22.06 - 22.07
Lev
Lev
23.07 - 22.08
Panna
Panna
23.08 - 21.09
Váhy
Váhy
22.09 - 22.10
Štír
Štír
23.10 - 22.11
Střelec
Střelec
23.11 - 21.12
Kozoroh
Kozoroh
22.12 - 20.01
Vodnář
Vodnář
21.01 - 19.02
Ryby
Ryby
20.02 - 20.03

Slyšeli jste nebo četli o nás

Žena.cz Týden.cz Dama.cz Femina.cz Flowee.cz Lidovky.cz iDnes.cz Frekvence Evropa2 Aktuálně.cz WomenZone.cz