Jak se k sobě hodí Váhy a Kozoroh

Váhy
Váhy
Váhy
22.09 - 22.10
Váhy bývají rozvážné, často vyvažují konflikty a zvažují pro a proti tak dlouho, až se vůbec nerozhodnou. Jaké vlastně jsou Váhy? Které vlastnosti je charakterizují?
Kozoroh
Kozoroh
Kozoroh
22.12 - 20.01
Máte ve své blízkosti někoho, o kom se dá říct, že je až přemoudřelý? Vždycky klidný, do ničeho se nevrhá po hlavě, všechno si pečlivě promyslí a řídí se předem promyšlenými plány? Porotm to určitě bude Kozoroh. A co vlastně Kozorohy definuje?

Váhy a Kozoroh - Partnerský horoskop

Harmonické, klidné a přelétavé váhy s přísným, asketickým, zodpovědným a stabilním kozorohem. Sráží se tu dvě absolutně rozdílné osobnosti. Ke štěstí to u nich bude dlouhá cesta. Ale všechno jde, když je vůle a co může být důležitější než šťastný a kvalitní vztah, aby za něj stálo bojovat?

Pravidla

Pro váhy to může být trochu šok. Jsou nezodpovědné, rozlítané, milují volnost. Nic příliš neřeší, hlavně aby nemusely svou harmonii zatěžovat problémy. A oproti tomu kozoroh, který je přísný a cílevědomý. Je přesně zaměřený na konkrétní bod v budoucnosti a k tomu směřuje. Jde pomalu, ale jistě. Všechno si plánuje, nic neriskuje. Řídí se pevnými pravidly, nedělá nic neočekávatelného a vždycky přesně ví, co chce. A do této pevné zdi narazí náhodná váha, která k ničemu většinou moc nesměřuje, má spoustu kreativity, ale pevný režim jí opravdu nic neříká. Důležitý je kompromis. Kozoroh by si měl uvědomovat, že váha potřebuje volnost a dopřávat jí ji. Na druhou stranu nelze žít úplně bez pravidel, ti dva by si alespoň nějaká základní měli domluvit a dodržovat je. Váha musí nabýt zodpovědnost, naučit se, že se nemůže toulat úplně náhodně a že by měla alespoň nějak v základu své plány s kozorohem konzultovat. Bude lepší, když si finance vezme do správy kozoroh, váha má tendence chaoticky si kupovat, co se jí zrovna líbí (miluje estetické cetky) a absolutně neřešit, z čeho bude žít později. Kozoroh, který pečlivě plánuje a žije střídmě, může mít problémy váze dávat vůbec něco. Měl by si ale uvědomit, že občas ho to nezabije a váze udělá nějaká krásná drobnost velkou radost.

Kariérismus

Kozoroh je vysazený na kariéru a ochotný jí podřídit prakticky cokoliv. Pracuje dlouho a nosí si papíry i domů. Je ambiciózní a když si nedá pozor, postaví svůj kariérní postup i nad rodinu. A to rozhodně není dobře. Váze pak začne partner chybět, bude mít dojem, že si jí nevšímá a začne hledat společnost jinde. Může dojít až k nevěře.

Chlad

Dalším problémem je, že kozoroh projevuje lásku spíše činy než slovy a na první pohled může působit velmi chladně, že ho druhý vlastně nezajímá. Řídí se rozumem a city projevuje jen skoupě. A to váhu ničí. Váha je extrémně citově založená, potřebuje cítit ze strany toho druhého teplo. Postupně získá dojem, že ji kozoroh nemiluje, že snad milovat ani neumí. Ale to je omyl, kozoroh miluje vášnivě a hluboce, jen to zkrátka neumí ukazovat. Ve výsledku si váha myslí, že je kozoroh chladný, je pro něj důležitější práce než ona, váhy si nevšímá a jeho srdce je jen led. A začne se poohlížet jinde. Ovšem kozoroh bere nevěru nesmírně těžce. Jedná se o velmi věrné znamení, které věrnost očekává i od svého protějšku a toto pro něj může být smrtelná rána. Jak to celé vyřešit? Váha by se měla naučit říkat si, když jí něco nevyhovuje. Nesnáší konflikty, takže má tendence problémy odkládat, ale přitom právě racionální kozoroh je skvělý společník pro konstruktivní diskuzi. Když bude váze něco vadit, měla by si říct. A kozoroh si zase musí uvědomit, jak moc je váha citově založená a naučit se projevovat jí lásku přímo, nečekat, že si to domyslí z jeho činů. Zároveň si také musí uvědomit, že uznání, po kterém tolik touží, sice tvrdou prací získá, ale že partner ho bude milovat za jakýkoliv okolností. A trochu zvolnění neuškodí.

Co od sebe získají?

Rozlítaná a kreativní váha může doopravdy naučit kozoroha užívat si život, nezaobírat se jen tvrdou prací ale dokázat se bavit. A to je skvělé. Na druhou stranu zase kozoroh může váhu naučit, že život je i o povinnostech, a ne jenom o zábavě ve společnosti. Oba mohou ve vztahu hodně získat a když se naučí hledat kompromisy, bude jejich vztah velmi pevný.

Podívejte se kdo se k sobě hodí

Charakteristiky znamení
Beran
Beran
21.03 - 20.04
Býk
Býk
21.04 - 20.05
Blíženci
Blíženci
21.05 - 21.06
Rak
Rak
22.06 - 22.07
Lev
Lev
23.07 - 22.08
Panna
Panna
23.08 - 21.09
Váhy
Váhy
22.09 - 22.10
Štír
Štír
23.10 - 22.11
Střelec
Střelec
23.11 - 21.12
Kozoroh
Kozoroh
22.12 - 20.01
Vodnář
Vodnář
21.01 - 19.02
Ryby
Ryby
20.02 - 20.03

Slyšeli jste nebo četli o nás

Žena.cz Týden.cz Dama.cz Femina.cz Flowee.cz Lidovky.cz iDnes.cz Frekvence Evropa2 Aktuálně.cz WomenZone.cz