Jak se k sobě hodí Váhy a Ryby

Váhy
Váhy
Váhy
22.09 - 22.10
Váhy bývají rozvážné, často vyvažují konflikty a zvažují pro a proti tak dlouho, až se vůbec nerozhodnou. Jaké vlastně jsou Váhy? Které vlastnosti je charakterizují?
Ryby
Ryby
Ryby
20.02 - 20.03
Ryby jsou nesmírně citlivé bytosti, které si cení harmonických vztahů, pohodlí rodinného krbu ale zároveň jsou velmi cílevědomé a dost často káží vodu a pijí víno… Co dalšího je ale charakterizuje?

Váhy a Ryby - Partnerský horoskop

Citlivé, empatické ryby ztracené ve fantazii, věčně mimo realitu. A k nim harmonické váhy, které nesnáší jakýkoliv konflikt a potrpí si na společnost. Jak to bude fungovat?

Dominance

Tady došlo k velmi kuriozní situaci. Váha je poměrně manipulativní znamení. Na rozdíl od štíra ovšem nemanipuluje racionálně nýbrž na to jde přes city a působí emocionálně. Proti čemuž jsou někdy až přecitlivělé ryby naprosto bezmocné. Ovšem váha většinou ve vztahu hraje spíše submisivní roli. Nesnáší rozhodování a naprosto jí vyhovuje, když ho někdo dělá za ní. Také má kvůli své touze po harmonii tendence vyhýbat se problémům tím, že je nenápadně přehraje na někoho jiného (nejčastěji partnera) a nechá jeho, aby vyřešil její problémy za ní. A ryba? Ta je také většinou submisivní. Bývá tak ztracená ve snění a odtržená od reality, že se nechává od toho druhého spíše tlačit, než aby sama aktivně táhla. A tak se ti dva nějak zacyklí. Většinou to skončí tak, že vede váha. Ovšem nepříjemné věci a zejména pak ty, které se jí nechce řešit, nechává rybě. Všechno zařizuje, ovlivňuje, řídí, ale to problematické shazuje na svou polovičku. A to není fér, a hlavně tím ryba dost trpí. Váha se musí naučit, že takhle ve vztahu vystupovat nemůže, není to přiměřené a ani ničím obhajitelné. Váha se zkrátka musí naučit starat se o vlastní problémy sama a nezatěžovat jimi druhé. A ryba by si zase měla uvědomit, že takhle zranitelná je díky své neochotě žít v realitě a měla by se snažit do ní aspoň trochu dostat.

Ochranitelská

Ryba je nesmírně ochranitelská. Většinou bývá hodná a neškodná, běda však pokud někdo ublíží tomu, koho miluje. A váha tak rybu nechtěně často trápí. Má totiž tendence své problémy zveličovat a mít zejména na lidi dost nekonzistentní a proměnlivé názory. Když si tedy své rybě na někoho stěžuje, nadává a hroutí se, ryba vyrazí do útoku a začne svou váhu zuřivě bránit. Ale mezitím se váha rozmyslí a ukáže se, že jí vlastně dotyčný nic neudělá. A ryba vypadá za blbce. Ryba by si toto měla uvědomovat a s váhou komunikovat, ověřit si u ní, že je vážně problém tak velký, jak váha v první chvíli tvrdí. A váhy se zase musí naučit nepřehánět.

Nevěra

Pozor na nevěru. Váha ráda koketuje, a to může citlivé rybce vadit. Váha zase nemusí být spokojená se zdánlivou neschopností ryby, která se nedokáže vymotat ze své říše snů a žít normální život, takže veškerá péče o domácnost a praktickou stránku vztahu zůstane na váze, která to nemá ráda a stresuje ji to. Díky své touze po harmonii také bude těžce snášet výkyvy nálad ryb a její častou podrážděnost. Váha touží mít doma klid, tohle bere dosti těžce. Ryba by si toho měla být vědoma a postupně na sobě v tomto pracovat. Protože právě tohle je to, co váhu spolehlivě odežene.

Komunikace

Poměrně citlivá ryba může v tomto vztahu několikrát tvrdě narazit tak, že dostane touhu si s váhou vážně promluvit. Všechno pak záleží na tom, jestli se jí to povede. Pokud se váha bude snažit jako obvykle konfliktu vyhnout, všechno zamluví a pak bude v tom, co rybě vadí vesele pokračovat (natož ještě koketovat s opačným pohlavím), dojde rybě trpělivost a odpluje pryč. Váha se musí naučit postavit k problémům čelem a řešit je. V partnerském svazku s emočně nevyrovnanou rybou to může být trochu oříšek. Ale o to větší vítězství to pak bude, když váha vytrvá a zvítězí.

Příležitost

Tento vztah je zejména ohromná příležitost pro obě znamení zlepšit svá slabá místa a celkově se vypracovat. Je jen na nich, jestli dokáží uchopit příležitost za pačesy nebo vše skončí špatně a oni se tiše zase rozejdou.

Podívejte se kdo se k sobě hodí

Charakteristiky znamení
Beran
Beran
21.03 - 20.04
Býk
Býk
21.04 - 20.05
Blíženci
Blíženci
21.05 - 21.06
Rak
Rak
22.06 - 22.07
Lev
Lev
23.07 - 22.08
Panna
Panna
23.08 - 21.09
Váhy
Váhy
22.09 - 22.10
Štír
Štír
23.10 - 22.11
Střelec
Střelec
23.11 - 21.12
Kozoroh
Kozoroh
22.12 - 20.01
Vodnář
Vodnář
21.01 - 19.02
Ryby
Ryby
20.02 - 20.03

Slyšeli jste nebo četli o nás

Žena.cz Týden.cz Dama.cz Femina.cz Flowee.cz Lidovky.cz iDnes.cz Frekvence Evropa2 Aktuálně.cz WomenZone.cz