Jak se k sobě hodí Váhy a Štír

Váhy
Váhy
Váhy
22.09 - 22.10
Váhy bývají rozvážné, často vyvažují konflikty a zvažují pro a proti tak dlouho, až se vůbec nerozhodnou. Jaké vlastně jsou Váhy? Které vlastnosti je charakterizují?
Štír
Štír
Štír
23.10 - 22.11
Pravděpodobně neexistuje tak rozdvojené znamení jako je Štír. Na venek chladní, tišší, neprůbojní a a poddajní, ale uvnitř vřou emoce a touhy. A co dalšího ještě toto znamení definuje?

Váhy a Štír - Partnerský horoskop

Harmonické a klidné váhy se potkávají s manipulativním, skrytým štírem, který plane vášnivou láskou a žárlivě vyžaduje věrnost. Bude to velký třesk?

Tolerance

Slovo, které se tady bude skloňovat velmi často. Protože úspěch i pád tohoto vztahu závisí z největší míry na tom, jak dobře se ti dva dokáží respektovat a tolerovat. Váha je totiž velmi rozlítaná s tendencemi k otevřeným vztahům. K nevěře nemá daleko a obecně zastává životní filozofii „žij a nech žít“. Oproti tomu štír je znamení s velmi majetnickými sklony. Touží toho druhého tak trochu kontrolovat, mít přehled o tom, co dělá a držet si ho blízko u sebe. Je strašlivě žárlivý a nevěru bere nesmírně těžce. K pevnému a trvalému vztahu nutně potřebuje absolutní důvěru v toho druhého, bez ní to prostě nejde. Jak to vyřešit? Kompromisem. Štír nebude váhu svazovat a snažit se ji uvěznit ve svých sítích, váha si zase na oplátku bude dávat pozor, aby ho neranila a nebyla mu nevěrná. Když štírovi dokáže, že jí může věřit, bude on spokojený a nebude mít problém nechávat jí dostatek volnosti. V opačném případě se ze štíra může stát až stíhačka, která se od partnera nehne na krok.

Harmonie

Váha potřebuje ve vztahu udržovat harmonii a klid. To štírovi vyhovuje, nemá rád vypjaté situace a nerad se přímo hádá. Váha díky tomu může dojít k mylnému přesvědčení, že štír to má stejně jako ona – že udělá cokoliv, aby se hádce vyhnul. A může toho začít až zneužívat zejména neustálým přehazováním povinností na něj a nejrůznějšími menšími „hříšky“ – zejména těmi, které byly popsány o odstavec výše. Ale tak to není. Štír se doopravdy do přímých konfliktů nepouští. Zato si všechny zklamání a křivdy pečlivě pamatuje. Ukryje je v sobě a pak se ve vhodné chvíli pomstí. Nemá problém s tím počkat si i roky, jen aby pak zaútočil na tom nejzranitelnějším místě. A váha padá, zmítá se v předsmrtné křeči a nechápe, nerozumí. Ač to tak může vypadat, tihle dva opravdu mají ke konfliktům dost rozdílné přístupy. Váhy by si to měla uvědomovat a štíra nedráždit. Štír by si zase měl ujasnit, že harmonii milující váhu dokáže svým útokem ze zálohy zničit. A tento svůj zvyk omezit.

Dominance

Váhy se automaticky ve vztahu staví do pozice toho submisivního. Dominance tedy zbývá na štírovi. To vzniká především proto, že váha nenávidí rozhodování a bude se snažit tuhle výsadu přenechat štírovi. Tomu se to může na začátku líbit. Všechno bude po jeho (a správu rodinné pokladny bude mít pod palcem naštěstí také on, minimálně proto, že má daleko zodpovědnější vztah k penězům než váha) a nebude muset ani taktizovat, hrát šedou eminenci a manipulovat proto, aby dosáhl svého. Ale časem ho to může trošku unavovat a bude se snažit váhu tlačit do toho, aby se naučila jednat samostatně – a k tomu mu právě pomohou jeho nenápadné strategické metody. Také se mu nebude chtít řešit všechny problémy váhy, které na něj ona přehodila. Váha se holt bude muset vzchopit a naučit se jednat sama za sebe a stavět se k problémům čelem. Těmhle dvěma nezbyde než se naučit navzájem tolerovat, respektovat a přijmout své rozdíly. Bez toho to nepůjde.

Tajemno

Co může oběma na tom druhém imponovat, to je jejich tajemná aura. Váhy jsou nevyzpytatelné, přelétavé, vždycky tak mírné. To štíra dráždí, vzrušuje, chtěl by proniknout za ty velké něžné oči a zjistit, co si vlastně doopravdy myslí. Štír je zkrátka hluboký. Má mnoho vrstev a málokoho pustí až na dno. Jeho trochu temná aura váhu uchvacuje, nebezpečí jí imponuje. V intimní sféře si váha a štír skvěle rozumí, oba jsou citliví, vášniví a nebrání se neobvyklým nápadům. Právě štír je také znamení, které bývá s erotikou spojováno nejčastěji.

Podívejte se kdo se k sobě hodí

Charakteristiky znamení
Beran
Beran
21.03 - 20.04
Býk
Býk
21.04 - 20.05
Blíženci
Blíženci
21.05 - 21.06
Rak
Rak
22.06 - 22.07
Lev
Lev
23.07 - 22.08
Panna
Panna
23.08 - 21.09
Váhy
Váhy
22.09 - 22.10
Štír
Štír
23.10 - 22.11
Střelec
Střelec
23.11 - 21.12
Kozoroh
Kozoroh
22.12 - 20.01
Vodnář
Vodnář
21.01 - 19.02
Ryby
Ryby
20.02 - 20.03

Slyšeli jste nebo četli o nás

Žena.cz Týden.cz Dama.cz Femina.cz Flowee.cz Lidovky.cz iDnes.cz Frekvence Evropa2 Aktuálně.cz WomenZone.cz