Jak se k sobě hodí Váhy a Střelec

Váhy
Váhy
Váhy
22.09 - 22.10
Váhy bývají rozvážné, často vyvažují konflikty a zvažují pro a proti tak dlouho, až se vůbec nerozhodnou. Jaké vlastně jsou Váhy? Které vlastnosti je charakterizují?
Střelec
Střelec
Střelec
23.11 - 21.12
Jako u všech ohnivých znamení, i život se Střelcem je jedna velká, divoká jízda. Střelci, a to je pravděpodobně jejich určující a nejdůležitější charakteristika, zkrátka nesnášejí nudu a stereotyp. A proto jsou ochotní udělat téměř cokoliv, aby se tomu vyhnuli. A jaké další věci a vlastnosti Střelce charakterizují?

Váhy a Střelec - Partnerský horoskop

Oba dva rozlítaní, oba společenští, střelec věčný optimista, bezprostřední a plný nadšení k čemukoliv. Váha je zase klidná, harmonická a nerada řeší jakékoliv problémy. Jde to dohromady?

Žárlivost

Váha a střelec spolu budou pravděpodobně velmi často vyrážet ven do společnosti a bavit se. Milují lidi a možnost být s nimi. Střelec je bavič, užívá si pozornost a mívá tendence být středem každé zábavy. Váha si oproti tomu umí své publikum až uhrančivě získat. Je obletovaná, obdivovaná a toho všeho umí dokonale využít. A střelec je najednou zmatený. Váze se povede něco, co nikomu jinému. Mírumilovný střelec, který se zásadně řídí pravidlem „žij a nech žít“ a bezstarostně razí heslo, že by si každý v zásadě měl dělat, co chce a po čem touží, a ostatní by mu neměli bránit, najednou zjistí, že žárlí. A to oboustranně. Jednak na váhu, že si tak podmaňuje všechny okolo a ubírá publikum střelci, ale pak i na ostatní, že jeho váhu občas i nepokrytě svádí a ona se vůbec nebrání. Váha by si toho měla být vědoma a trochu zvolnit. Ujistit střelce, který tolik touží po věrné lásce, že jej miluje a nikdy ho nepodvede.

Svoboda

Skvělé je, že oba tolik touží po svobodě (pro střelce je dokonce životní nutností) až nemají problém s tím ji druhému poskytnout a vyhýbají se klasickým sporům o volnost ve vztahu. Pokud mezi nimi zavládne důvěra, dokážou bez sebe bez problému být a přitom vědět, že se k sobě budou často vracet a budou si věrní. Důležité ovšem je, aby svoboda nepřesáhla určitou mez a nejednalo se spíše o přátelství s výhodami než o plnohodnotný vztah. Na to by si měli dát pozor a neodbíhat od sebe příliš často a na příliš dlouho.

Fungování

Kámen úrazu pro tato dvě lehkovážná znamení budou finance a obecně správa rodiny. Ani jeden z páru není zrovna zodpovědný typ, který se bude sám od sebe chovat organizovaně. Jejich finanční situace je tristní. Oni prostě nedokážou zařídit, aby jejich výdaje nebyly vyšší než příjmy a všechno se udržovalo v rovnováze či přebytku. Co se fungování rodiny a domácnosti týče, jsou oba dost chaotičtí. Neuklízejí a vlastně ani nic neřeší. A tak se dřív, než si to uvědomí a připustí, mohou zabřednout do pořádných problémů. Není to proto, že by byli líní něco řešit. Jen na to prostě nemají hlavu, neustále někde lítají za dobrodružstvím a nenapadne je, že by měli řešit problémy všedního dne. Jediným řešením je nastavení si pevných pravidel. Přesně si stanovit, co kdo bude dělat a to dodržovat, jinak se utopí v totálním chaosu. Také nebude od věci rozdělit si sféry vlivu a řešení problémů. Protože harmonická váha má tendence přehazovat všechno (nejen ty společné, ale i problémy čistě její) na toho druhého a doufat, že to vyřeší za ní. Ale střelec to pravděpodobně jen odloží a půjde dělat něco, co ho baví. Spravedlivé rozdělení si kompetencí je v tomto vztahu zkrátka nutnost.

Dřív mluví, než myslí

Harmonická váha, která se touží vyhýbat všem konfliktům může být často zraněna právě šípem střelce. A to šípem neuvážených slov. Střelec má totiž tendence dřív mluvit než myslet a občas tak říct něco absolutně strašného. Pravidelně pak absolutně nechápe, co udělal špatně a v touze spravit to se do celé věci zabředne úplně a s každým dalším slovem to ještě třikrát zhorší. A váha to bere těžce. Protože se ale konfliktům vyhýbá, bude se to snažit přejít. Ale pozor, tak může být často zbytečně zraňovaná. A přitom by stačilo, kdyby se naučila říkat přímo, když jí něco bude vadit a domluvila se se střelcem na zlepšení. Díky jejich optimismu ale bude soužití váhy a střelce většinou bezproblémové.

Podívejte se kdo se k sobě hodí

Charakteristiky znamení
Beran
Beran
21.03 - 20.04
Býk
Býk
21.04 - 20.05
Blíženci
Blíženci
21.05 - 21.06
Rak
Rak
22.06 - 22.07
Lev
Lev
23.07 - 22.08
Panna
Panna
23.08 - 21.09
Váhy
Váhy
22.09 - 22.10
Štír
Štír
23.10 - 22.11
Střelec
Střelec
23.11 - 21.12
Kozoroh
Kozoroh
22.12 - 20.01
Vodnář
Vodnář
21.01 - 19.02
Ryby
Ryby
20.02 - 20.03

Slyšeli jste nebo četli o nás

Žena.cz Týden.cz Dama.cz Femina.cz Flowee.cz Lidovky.cz iDnes.cz Frekvence Evropa2 Aktuálně.cz WomenZone.cz