Jak se k sobě hodí Váhy a Vodnář

Váhy
Váhy
Váhy
22.09 - 22.10
Váhy bývají rozvážné, často vyvažují konflikty a zvažují pro a proti tak dlouho, až se vůbec nerozhodnou. Jaké vlastně jsou Váhy? Které vlastnosti je charakterizují?
Vodnář
Vodnář
Vodnář
21.01 - 19.02
Typický samorost, který ani tak nejde proti proudu, jako ho spíše volně křižuje. Vodnáři jsou zkrátka originální, pokrokoví a sví. A co dalšího je vystihuje?

Váhy a Vodnář - Partnerský horoskop

Oba dva svobodomyslní, milující volnost, oba nevázaní, kreativní a plní ideálů. Vyskytne se na tomhle nebi nějaký mráček nebo bude pořád takhle hezky?

Společnost

Oba si užívají společnosti, i když z trochu rozdílných důvodů. Váha proto, že ráda ohromuje ostatní, nechává se od nich obdivovat a trochu je i svádí. Jednoduše řečeno si chce připadat žádaná. Pozornost jí lichotí. Vodnář oproti tomu má rád společnost pro ty lidi samotné. Má nespočet kamarádů a s oblibou je všechny navštěvuje, a ještě si dělá nové. To se v zásadě nevylučuje. Svobodomyslnému vodnáři většinou koketnost váhy příliš nevadí. V tomto je ale potřeba si předem o všem promluvit. Lze žít i v tzv. „otevřeném vztahu“, ale hlavní předpoklad je, že s tím musí oba souhlasit.

Pomoc

Oba budou o sobě tvrdit, že lidi milují a touží jim pomoci. Váha to většinou myslí spíše tak nějak abstraktně a pomáhá konkrétním lidem, které má ráda. Vodnářova láska je však všeobjímající a on pod svá křídla schová všechny. A nebude se štítit žádné námahy, aby své vize o lepším prostředí a pomoci lidstvu naplnil. Hlavu má plnou velkolepých plánů, co všechno „by se mohlo udělat“ a do většiny se i nadšeně pustí – a většinu nechá v půlce ležet.

Pohostinnost

Po vodnáře je důležité i to, aby mohl kdykoliv některého ze svých přátel přivést na návštěvu. Což s váhou není problém, společenská váha je skvělým hostitelem a většinou si ani na neočekávanou návštěvu nijak nestěžuje. Na oplátku vodnář vytrhne váze trn z paty tím, že mu nevadí se rozhodovat i za ní – a váha mu tedy veškeré rozvažování může s klidným srdcem přenechat.

Výbuch

Ale aby se zde nemluvilo jen o těch hezkých aspektech tohoto vztahu, je třeba přejít i k několika negativům. Tím největším asi je, jak málo tihle dva spolu řeší jakékoliv problémy. Vodnář jde v tomhle dost po povrchu. Když se mu něco nelíbí, hezky to řekne a pokud je reakce druhého kladná, víc to neřeší. A očekává i od druhého, že ten bude o své (ne)spokojenosti se vztahem mluvit otevřeně. Ale to váha nedělá. Protože je extrémně mírumilovná a snaží se konfliktům vyhnout za každou cenu, o všem mlčí. A pokud ji vodnářova slova zraní, také na sobě nedá nic znát. A tím, jak to v sobě všechno dusí nevyhnutelně dojde k tomu, že dříve nebo později vybuchne. Všechny potlačované výčitky, stížnosti a problémy se vysypou najednou. Co na to vodnář? Nejlepší reakce by asi byla, kdyby ji nechal se vysoptit a pak si s ní v klidu sednul a všechno to rozebral, kdyby váhu naučil, že to má řešit ihned, a ne nechávat kvasit. Pokud ovšem vodnář zareaguje špatně (zejména nad tím mávne rukou a začne ještě dělat vtipy), ponese to váha těžce a pravděpodobně se i urazí a nebude s vodnářem nějakou dobu mluvit. Pokud ovšem váha nedokáže své chování změnit a bude takhle vybuchovat pravidelně, pravděpodobně racionálnímu vodnáři dojde trpělivost a práskne dveřmi.

Vybavení

Vodnáři jsou inovátoři a vizionáři toužící po nejmodernějších hračkách a vybavení v domácnosti. Váhy jsou zase vysazené na estetičnost a dokáží ocenit krásné předměty. Ve výsledku se může stát, že budou tihle dva vynakládat až nesmyslně vysoké částky za nejrůznější zbytečné „vychytávky“ a díky své nezodpovědnosti si nějak zapomenou spočítat, kde na to vlastně vzít. Tihle dva si zkrátka skvěle rozumí – ale občas to může být, jako v tomhle případě, trochu na škodu a spíše by se hodilo, kdyby byli o něco více rozdílní. To samé souvisí i s udržováním rodinného hnízda, ani váha ani vodnář nejsou zrovna „hospodyňky“ a tak se může snadno stát, že se zanedlouho utopí v chaosu. Jak tomu zabránit? Asi jen tolik nenáviděnými striktními pravidly, která budou oba dodržovat, rozdělí si kompetence a budou se jimi řídit.

Podívejte se kdo se k sobě hodí

Charakteristiky znamení
Beran
Beran
21.03 - 20.04
Býk
Býk
21.04 - 20.05
Blíženci
Blíženci
21.05 - 21.06
Rak
Rak
22.06 - 22.07
Lev
Lev
23.07 - 22.08
Panna
Panna
23.08 - 21.09
Váhy
Váhy
22.09 - 22.10
Štír
Štír
23.10 - 22.11
Střelec
Střelec
23.11 - 21.12
Kozoroh
Kozoroh
22.12 - 20.01
Vodnář
Vodnář
21.01 - 19.02
Ryby
Ryby
20.02 - 20.03

Slyšeli jste nebo četli o nás

Žena.cz Týden.cz Dama.cz Femina.cz Flowee.cz Lidovky.cz iDnes.cz Frekvence Evropa2 Aktuálně.cz WomenZone.cz