Jak se k sobě hodí Vodnář a Ryby

Vodnář
Vodnář
Vodnář
21.01 - 19.02
Typický samorost, který ani tak nejde proti proudu, jako ho spíše volně křižuje. Vodnáři jsou zkrátka originální, pokrokoví a sví. A co dalšího je vystihuje?
Ryby
Ryby
Ryby
20.02 - 20.03
Ryby jsou nesmírně citlivé bytosti, které si cení harmonických vztahů, pohodlí rodinného krbu ale zároveň jsou velmi cílevědomé a dost často káží vodu a pijí víno… Co dalšího je ale charakterizuje?

Vodnář a Ryby - Partnerský horoskop

Vodnář je vizionář, toužící po humanitě, pokroku a všeobecném rozvoji lidstva. Je racionální a otevřený všem názorům, jeho životním krédem je „žij a nech žít“. Ryba oproti tomu je citlivá, emotivní a ztracená ve svých fantaziích. Oba dva věří v dobro a lidství. Jak si budou rozumět?

Emoce

Problém těchto dvou je, že zatímco ryba potřebuje k životu emoce a city, vodnář je čistě racionální. Jeho emoční hloubka není nijak závratná a ve své lásce, která pojme celý svět, si jen obtížně buduje malý rybníček pro svého partnera – rybu. Neustále chodí ven za přáteli, pomáhá jim, schází se s nimi a ryba dostane dojem, že je jen „jedna z party“, že je pro vodnáře stejná jako všichni ostatní. Touží po tom, aby jí její partner více projevoval lásku, dával najevo, proč mu na ní záleží a v čem je výjimečná. Ale to vodnář příliš nedělá, ani ho nenapadne, že by měl. I v intimní stránce věci se dost míjejí. Vodnář ji příliš nepotřebuje, ale pro rybu je vzájemná blízkost a něha absolutní nutností. Ryba pak zůstává osamocená, frustrovaná a s pocitem, že je nemilovaná, a své trápení začne utápět v jiných náručích či v alkoholu. Pokud se to navíc rozhodne řešit jinak než přímou diskuzí, kterou většinou úplně nepreferuje a bude na vodnáře tlačit, dostane svobodu milující větroplach vodnář dojem, že ho ryba svazuje a o to víc se bude snažit odlétat. Navíc když ryby problémy neřeší a schovávají si je v sobě, mají pak tendenci k výkyvům nálad a nepředvídatelným výbuchům. To vodnáře rozčiluje a připadá jim to patetické a ubohé. Jediným řešením je konstruktivní dialog, dokázat si říct, co vám na druhém vadí přímo a nenechat to kvasit, aby to pak bouchlo.

Diskuze

Protože je ryba tak citově založená, mohlo by se zdát, že nebude pro vodnáře vhodným partnerem k diskuzi. Ale opak je pravdou, právě díky svému emočnímu vhledu dokáže přinést úplně nový úhel pohledu, který by vodnáře nikdy nenapadl a toho si on váží. Zároveň ho ale může dráždit tendence ryb rýpat do detailů a až všetečně se vyptávat. Bude mít dojem, že si z něj dělá srandu a nebere ho vážně.

Útěky

Zatímco vodnář utíká do společnosti a ke svým plánům, ryba se ztrácí ve vlastní fantazii. To je sice může dobře odreagovat, ale také oddálit. Tihle dva by si nikdy neměli zapomenout udělat čas pro sebe. Ryba sice nerada někam chodí a raději zůstává doma a dům také spravuje, ale může vodnáře alespoň do společnosti doprovodit a ten ji zase čas od času vzít na romantickou večeři. Ryba je také jedno z mála znamení, které se vodnáři, co se kreativity a originality týče, vyrovná a dokáže jeho vzletné nápady doplnit o tolik potřebnou citovou stránku, o duši. Jejich soužití ták bude velmi plodné a společné nápady přímo fantastické.

Domácnost

Vodnář miluje moderní hračky a ryba je zase dost esteticky založená, jejich dům tedy bude pravděpodobně plný nápaditých vychytávek. O domácnost se velmi pravděpodobně bude starat spíše ryba, protože vodnář na to nebude mít čas. Ta má ovšem občas trochu potíže s praktickou stránkou věci, a proto by jí racionálně smýšlející vodnář měl pomáhat.

(Ne)vyčnívat?

Vodnář rád šokuje a pouští se proti proudů. Odmítá se nechávat svázat konvencemi a často zastává dosti neortodoxní názory. Oproti tomu ryba touží zapadnout, nevyčnívat. V tomhle mezi nimi mohou vznikat rozpory, navíc pokud bude ryba špatně snášet některé kamarády svého partnera. Důležité je najít kompromis a nějakou střední cestu, aby se oba cítili pohodlně. Naštěstí jsou oba velmi tolerantní a lidumilové, takže nemají problém s tím přijmout stanovisko toho druhého. Jejich hádky také většinou netrvají dlouho a bývají šťastně zažehnány.

Podívejte se kdo se k sobě hodí

Charakteristiky znamení
Beran
Beran
21.03 - 20.04
Býk
Býk
21.04 - 20.05
Blíženci
Blíženci
21.05 - 21.06
Rak
Rak
22.06 - 22.07
Lev
Lev
23.07 - 22.08
Panna
Panna
23.08 - 21.09
Váhy
Váhy
22.09 - 22.10
Štír
Štír
23.10 - 22.11
Střelec
Střelec
23.11 - 21.12
Kozoroh
Kozoroh
22.12 - 20.01
Vodnář
Vodnář
21.01 - 19.02
Ryby
Ryby
20.02 - 20.03

Slyšeli jste nebo četli o nás

Žena.cz Týden.cz Dama.cz Femina.cz Flowee.cz Lidovky.cz iDnes.cz Frekvence Evropa2 Aktuálně.cz WomenZone.cz