Zajímavosti
Ilustrace

Umět to dobře v kuchyni se v partnerském vztahu hodí!

Nechceme nutit ženám vařečku a zástěru, tyto překonané stereotypy do jednadvacátého století tak úplně nepatří. Nesmí jít o každodenní rutinu, která je nudná a úmorná, ale spíš o snahu někoho potěšit vynikajícím jídlem.

Vařit, péct a smažit určitě mohou oba partneři, výjimkou není ani společná příprava jídla – vždyť právě akce, které podnikáme dohromady, sbližují a utužují vztah. Vždyť je už po celé generace pravdou, že láska prochází žaludkem. A umět pár kulinářských specialit se vždycky hodí, protože partner něco podobného rád ocení.

Jídlo připravené s láskou chutná o to víc

Poznáme to! Když někdo dělá oběd nebo večeři skutečně s láskou, chutná nám trochu jinak, v každém případě lépe než v restauraci. A přitom může jít o jedno a totéž jídlo! Možná, když si k vaření pustíte oblíbenou hudbu, všechno půjde ještě o trochu lépe. A když necháte partnerku pro dnešek odpočinout a připravíte něco sami, pak už jsme na maximu možného. Pánové mají při vaření dobrou fantazii a nevaří vždy podle receptu. Pokud mají už v kuchyni jisté zkušenosti, může vzniknout poměrně originální a neopakovatelné dílo, takže proč vlastně ne?

 

 

Nespoléhejte se jen na polední menu restaurací nebo donášku pizzy až do domu. Každý někdy začínal, a pokud chcete partnera občas potěšit připraveným jídlem, pak směle do toho! Základem pro podobnou činnost jsou dvě věci – poklidná domácnost a také nějaký ten volný čas, protože většina jídel opravdu netrvá jen pár minut, a pokud si chcete s přípravou skutečně vyhrát, bude třeba obětovat spíš hodinku nebo dvě.

Vaření nám tedy rozhodně nesmí zevšednět!

Je to spíš rituál než záležitost každého dne. To by se pak z přípravy jídla stala spíš samozřejmost než občasné zpestření. Přišli byste také o moment překvapení, u kterého partner nikdy přesně neví, kdy se bude konat. A to je přece hodně romantické, že? Jak ukazují i průzkumy, ve dvou třetinách domácností vaří žena – ať už vždy nebo téměř vždy. Přibližně u šestiny párů vládne v tomto směru rovnoprávnost, asi v desetině domácností pak připravuje jídlo muž.

Denní příprava teplého jídla čeká na třetinu domovů, vliv na podobnou věc má i region. V Praze nebo Liberci vaří muži poměrně často, ale pro Jihomoravský kraj to vůbec neplatí! Ba co víc, v některých případech matky vaří v rodinách něco jiného pro děti i pro partnera, což už je časově a psychicky poměrně náročná záležitost. Samozřejmě, kuchařské umění je vhodná záminka, jak sbalit chlapa, ale nic se nemá přehánět!

V kuchyni se umí dobře ohánět i slavné osobnosti

Pokud nemáte zrovna inspiraci, zkuste kuchařku. A platí, že nezřídka moderní kuchařky píšou i slavné osobnosti, které se chtějí rozdělit o své dovednosti a znalosti. Herečky nebo zpěváci vás s láskou navedou a inspirují, každý kulinářský večer může být něčím zajímavý. Společné vaření a společné stolování je však možná mnohem lepší než pozvání na večeři do restaurace. A v neposlední řadě, nezapomínejte na docela užitečný fakt, že si takhle můžete vypěstovat hezký koníček, jemuž se budete věnovat častěji. V čem je příprava jídla v domácích podmínkách lepší?

  • Bude to přesně takové, jak to máte rádi. Jasně, napoprvé se možná něco nepovede, ale postupem času připravíte i míchaná vejce na sto různých způsobů a získáte řadu dovedností.
  • Ekonomika také rozhoduje. Kolik peněz ušetříte, když si nebudete nechávat nosit jídlo až domů nebo večeřet v restauraci? Umět vařit a připravit alespoň pár jídel je cenná deviza.
  • Naučíte se o tom druhém něco víc. Láska je hlavně o toleranci a tím pádem i poznání partnerových nedostatků. Pokud je v kuchyni nešikou, možná mu jde něco jiného. A co mu vlastně chutná, když si představí plný talíř jídla nebo rovnou švédské stoly? Zjistěte si vše!

Není třeba vyvářet pro široké příbuzenstvo, udělejte se v kuchyni vzácnějšími. Můžete zkusit společně pár videokurzů, a pokud jste nezadaní, zkuste se seznámit třeba právě ve škole vaření. Nikdy totiž není pozdě začít a s vařečkou v ruce a zástěrou kolem pasu možná budete víc sexy, než si vůbec myslíte!

Líbil se vám článek?
Děkujeme za Váš hlas
0 0

Autor článku

Autor
Tomáš P.

Seznamky jsem dříve přehlížel, ale našel jsem díky nim svoji životní partnerku. Proto jsem se rozhodl začít psát na blog o seznamkách, abych pomohl i dalším ve hledání partnera.

Nejlepší seznamky 2020
Velké srovnání

Slyšeli jste nebo četli o nás

Žena.cz Týden.cz Dama.cz Femina.cz Flowee.cz Lidovky.cz iDnes.cz Frekvence Evropa2 Aktuálně.cz WomenZone.cz